LGM Özel: EA Games’in E3 2016 konferansını özetliyoruz!

LGM Özel: EA Games’in E3 2016 konferansını özetliyoruz!

Bakalım neler olmuş bu konferans sırasında?

EA Games, E3 2016 konferansını “EA Play” adı altında saatler önce gerçekleştirdi ve oldukça güzel bir konferansa da imza attı bizce. Peki, bu konferansta neler oldu, hatırlıyor musunuz? Bizler, hem konferansı izleyen okurlarımıza bu konferansı hatırlatmak için, hem de konferansı kaçıran okurlarımıza bir kolaylık olsun diye EA Games’in E3 2016 konferansını bir özetleyelim dedik. Hadi, bakalım neler olmuş bu konferansta?

EA Games’in bol robotlu FPS oyunu olan Titanfall 2 hakkında birçok şey gördük EA Play sırasında. Oyun hakkında gördüğümüz en önemli şey, sizlerin de hemen yukarıdan göz atabileceği oyunun çoklu oyuncu modu tanıtım videosu oldu. Bu sefer bol aksiyonlu ve hızlı bir çoklu oyuncu modu sunan Titanfall 2, çıkışını 28 Ekim 2016 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için gerçekleştirecek.

EA Games’in bizlere EA Play boyunca sunduğu spor tabanlı oyunlardan ilki Madden NFL 2017 idi. Büyük şampiyonluk maçlarının yaşanacağı Madden NFL 2017, ilk defa kendisini bu konferansta gösterdi. Oyunun yayımlanan ilk videosuna sizler de hemen yukarıdan göz atabilirsiniz. Eminim ki bu sporla ilgilenen her oyuncu, bu oyuna da mutlaka bayılacaktır. Bu arada, oyunun sadece PlayStation 4 ve Xbox One için de çıkacağını hatırlatalım.

Mass Effect: Andromeda, kendisini EA Play etkinliğinde gösteren başka bir oyun oldu. Aslında oyuncular Mass Effect: Andromeda oyunundan bir sinematik video veya oyun içi görüntüler beklerken, EA Games tüm bunları karıştırarak bir kamera arkası videosu yayımlamayı tercih etti. 2017’nin ilk çeyreğinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için piyasaya çıkacak olan Mass Effect: Andromeda’nın yayımlanan EA Play videosuna sizler de hemen yukarıdan göz atabilirsiniz.

Screenshot-2016-06-12-16.32.26

EA Games, düzenlemiş olduğu konferans sırasında duyarlı yönünü bizlere göstererek, Play to Give programını açıkladı. Bu program dahilinde oyuncular, oyun oynayarak hem oyun içinde ekstra içeriklere sahip oluyorlar, hem de EA Games tarafından belirlenen 5 bağış topluluğuna yardım etmiş oluyor. Bu yardımın tutarı ne mi? Tam 1 milyon dolar. Battlefield 4, Battlefield Hardline ve Star Wars Battlefront gibi EA Games’in popüler oyunlarında aktif olan bu etkinliklere, sizler de katılarak yardımlarda bulunabilirsiniz.

EA Games’in herhalde en başarılı spor serilerinden olan FIFA, kendisini EA Play etkinliğinde tekrar gösterdi. Sizlerin de yukarıdan görebileceği bu video FIFA 17’nin yeniliklerini göstermekte. Yeni saldırı teknikleri gibi güzel özellikler bulunduracak olan FIFA 17, 29 Eylül tarihinde PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One ve Xbox 360 platformları için piyasada olacak.

EA Play etkinliğinin en tatlı ve yaratıcı oyunlarından olan Fe, EA Games’in EA Originals programı dahilinde duyuruldu. Geçtiğimiz sene aynı program dahilinde Unravel duyurulmuştu ve bu sene programın amacı değişmeyerek başka bir bağımsız yapıt EA Games kanatları altında dağıtılacak. Duyuru videosunu yukarıdan izleyebileceğiniz Fe, oyuncuların ilgisini çekecek mi dersiniz?

Star Wars oyunlarının geleceği de, diğer oyunlar gibi EA Play etkinliğinde tartışıldı. EA Games’in yapmış olduğu planlara göre 2016 yılı içerisinde Star Wars Battlefront oyunu aktif olarak desteklenmeye devam edecek ve yeni içeriklere sahip olacak. Bespin, Death Star ve Aralık ayında gelecek olan son ek paket, Star Wars Battlefront için verilen içerik destekleri olacak. Ayrıca Star Wars Battlefront yine 2016 senesi içerisinde sanal gerçekçilik cihazlarına da gelecek. Bu oyun haricinde mobil platformlara gelmiş olan Star Wars: Galaxy of Heroes aynı Star Wars Battlefront gibi 2016 senesi boyunca desteklenmeye devam edecek. Tabi ki Star Wars: The Old Republic oyunu için de aynısı geçerli.

Starwars-ds1-670x377-constrain

Star Wars oyunları EA Games çatısı altında 2017 senesinde de yaşamını sürdürecek. 2017 senesinde EA Games’in Star Wars takımına Motive Studios ve DICE tarafından halihazırda geliştirilmekte olan Star Wars Battlefront 2 katılacak. 2018 senesinde ise Visceral Games tarafından karşımıza bir aksiyon/macera tarzında Star Wars oyunu çıkartılacak. 2018’den ileri tarihlerde ise Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ilginç bir Star Wars oyunu göreceğiz. Bu oyun Star Wars evreninde, yeni karakterler ile geçecek ve TPS türünde olacak.

Sonunda geldik her videosu, her görseli ve her haberi ile oyuncuları çılgına çevirebilen Battlefield 1’e. EA Games tabi ki konferans sırasında Battlefield 1’e bol bol yer verdi. Öncelikle karşımıza sizlerin de yukarıdan izleyebileceği yeni bir video çıktı. Ardından ise oyun hakkında yeni bilgiler açıklandı. Bu bilgiler arasında oyunun dinamik hava şartları yapısına sahip olacağı başı çekiyordu. Kesinlikle önceden planlanmış ve kodlanmış bir yapıya sahip olmayacak olan bu dinamik hava şartları, oyun içerisinde rastgele olarak değişebilecek. Tabi bir de yeni araçlarımız var. Bu araçlarımız savaş alanındaki dev gibi savaş makineleri olan Behemoth araçları. Mesela oyunun videolarında sıkça gördüğümüz o zeplin bir Behemoth ve oyuncular tarafından tamamen kontrol edilebiliyor. Zeplin haricinde çöl mekanında görmüş olduğumu o tren de bir Behemoth aracıymış. Bu araçlar inanılmaz dayanıklı ve güçlü.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın