Türkiye

LGM Özel: 2014 senesi içerisinde beklemeye değer 4 akıllı telefon

LGM Özel: 2014 senesi içerisinde beklemeye değer 4 akıllı telefon

Telefon almakta kararsız kalanlara.

Henüz bir akıllı telefonunuz yok ve 2014 senesi içerisinde almak mı istiyorsunuz? Belki de akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyorsunuzudur. Eğer akıllı telefon almakta kararsız kaldıysanız LGM Özel haberimizi okumaya devam etmenizi öneririm.

Telefon piyasasının gelişmesi ile birlikte bir telefondan çok küçük bilgisayarcıklara benzeyen bu akıllı telefonlardan günümüzde oldukça fazla var. 2014 senesi de akıllı telefonların piyasaya vurduğu önemli yıllardan birisi olacak gibi görünüyor. Buyrun sizler için “beklemeye değer” olarak seçtiğimiz akıllı telefonlara bir göz atalım!

Samsung-Galaxy-Note-3-Hidden-Features-25

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4, Galaxy severler için güzel bir telefon olabilir. Samsung Galaxy Note 4 bizlere her ne kadar Samsung Galaxy S5 kadar performans sunmasa da zaten o kadar yüksek beklentileri olan Galaxy severler yoktur diye düşünüyorum. Bu arada Samsung Galaxy Note 4’ün oldukça yüklü bir fiyat etiketine sahip olduğunu söylemiş miydim? Özellikle de Asya pazarında

5.7 inçlik ekranı ile birlikte güzel bir başarı yakalayan Samsung Galaxy Note 3, genellikle kendi bulunduğu pazarda tablet telefon olarak anılıyordu. Tablet telefon söylemi oldukça güzel fakat sadece ev içerisinde kullanım için. O telefon ile veya o tür telefonlar ile birlikte sokağa çıkacak pek fazla insan tanımıyorum.

Samsung Galaxy Note 4 kesinlikle sosyal medya severler için veya Whatsapp tarzı programlar aracılığı ile mesajlaşan insanların telefonu olmayacak. Samsung Galaxy Note 4 daha çok multimedya özellikleri ile ön plana çıkacak. Fotoğraf düzeltme özellikleri, film izlemeler veya oyunlar için oldukça ideal bir telefon olan Samsung Galaxy Note 4’ün S Pen’i de Samsung Galaxy Note 4 ile birlikte güzel bir değişim geçirecek.

Samsung Galaxy Note 4’ün ekranı kesinlikle serinin bir önceki telefonlarından daha büyük olacak, hatta piyasadaki birçok telefonun ekranından daha büyük olacak. 6 inç değerindeki ekranı ile birlikte kullanıcılarına güzel bir deneyim sunmayı planlayan Samsung Galaxy Note 4 bakalım insanların eline sığabilecek mi? Bu arada Samsung Galaxy Note 4’ün ekranının esnek ve 20MP kamera ile piyasaya çıkacağı da söylentiler arasında bulunuyor.

Samsung kesinlikle Samsung Galaxy Note 4 ile birlikte Tablet Telefon pazarını tekrar domine edecek. Tablet Telefon tarzı bir cihaz arayanlar için Samsung Galaxy Note 4’ten başka bir alternatif olduğunu pek sanmıyorum.

nowhereelse-iphone-6-concept-gold

iPhone 6

iPhone 5S oldukça güzel görünen, başarılı bir telefondu fakat insanların tüm beklentilerini karşılayamadı. Birçok forum sitesinde iPhone 6’nın telefonu saran bir ekranının olacağı söyleniyor. Bu forum sitelerinde telefonun yan taraflarında da ekranların bulunacağı ve bu ekranların tamamen dokunmatik olacağı söyleniyordu. Eğer Apple, iPhone 6’yı bu şekilde karşımıza çıkartırsa yine dizayn olarak bir başarı yakalayabilir.

Daha büyük ekrana sahip olacak olan, içerisinde iOS8 bulunduracak olan ve 4K ekran çözünürlüğü ile piyasaya çıkacak olan iPhone 6 yine bizlere oldukça güzel teknolojiler vaad ediyor. Apple’ın yeni oyuncağı iPhone 6 için biraz bekleyebilirsiniz fakat Apple zaten yine karşımıza sezgisel ve zarif bir telefon çıkartacaktır, bunun aksini söyleyen birisi olabilir mi?

lg-g3-hands-on-lifes-good-theme

LG G3

LG G2 ile birlikte telefon pazarına tekrar dönüş yapan LG yine fiyat etiketi ile oldukça uygun bir telefon olan LG G3’ü bizlere sunuyor. iPhone 6 veya Samsung Galaxy Note 4 gibi son teknoloji telefonlara rakip olarak gelmese de LG G3’ün de kendisine çeken özellikleri bulunuyor.

13MP kameraya sahip olan, 2.26GHz işlemciyi içerisinde bulunduran, 2GB RAM ve daha kararlı bir pil ile karşımıza çıkacak olan LG G3 telefonlara çok fazla para vermek istemeyen kullanıcılar için ideal bir cihaz olacak. 5.5 inç ve 4K ekran çözünürlüğü ile karşımıza çıkacak LG G3 ile birlikte oyun deneyiminiz de çok farklı bir seviyeye taşınacak.

2013-08-21-12.09.09

Moto X2

Moto X oldukça başarılı bir akıllı telefondu. Uygun fiyat etiketi ile birlikte tamamen teknoloji severler için üretilmiş bir telefon olan Moto X, 1.7GHz işlemci, 2GB RAM ile piyasaya sürülmüştü. Tabii ki dokunmadan kontrol edebilme özelliğini de göz ardı etmemek lazım.

Son teknoloji özellikler istiyor ve sınırlı bütçeniz varsa Moto X2 kesinlikle sizin telefonunuz olacak. Moto X’e bakarak Moto X2’den oldukça ümitli olduğumuz bu telefon hakkında ne yazık ki çok fazla özellik bilgisi yok elimizde. Fakat dediğim gibi Moto X gibi bir telefonun arkasından daha başarısız ve düşük seviye bir telefon gelmeyecektir.

Yani hangi telefonu alıyoruz?

  • Telefonunda ciddi işler yapan, resim ve video meraklıları için Samsung Galaxy Note 4.
  • Zarif telefon severler için iPhone 6.
  • Son teknoloji telefon meraklıları olmayan kişiler için LG G3.
  • Sınırlı bütçe ile teknoloji harikası bir telefon isteyenler için ise Moto X2.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın