Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 11.08.2018

Hayatta kalma oyunlarının oyuncular tarafından sıklıkla tercih edildiği bu dönemde, PS4 platformunda etkili olan bir isim PC oyuncuları ile buluşacak. Şimdiye kadar yalnızca PlayStation oyuncularının deneyimleyebildiği oynaması ücretsiz oyun Let it Die, önümüzdeki sonbahar aylarında Steam yoluyla satışa sunulacak. Gamespot tarafından paylaşılan habere göre, oyun artık bir PlayStation özel oyunu değil.

PlayStation klasiği Let it Die, PC oyuncuları ile buluşuyor.

Oynaması ücretsiz oyunlar arasında oldukça iyi bir yere sahip olan Let it Die, sürekli ölüp ölüp dirileceğiniz bir oyun. Oyuna başladığınız sırada hiçbir ekipmanınız bulunmuyor ve sizden ilerlediğiniz sürece eşyaları toplamanız, gelişmeniz isteniyor. Oyunun adından ve ilerleme mantığından da fark etmiş olabileceğiniz üzere Azrail bir kere daha karşımıza çıkıyor. Bir oyun da olsa ölümden kaçışın hiçbir yolu yok öyle değil mi?

Karanlık bir kulede geçen oyundaki amacımız tüm düşmanları alt ederek ve gelişerek ilerlememizi sürdürmeye devam etmek. İlerlememizi sürdürmekten bahsediyoruz ancak az önce de belirttiğimiz gibi oyun sürekli ölmenizi istiyor. Kulenin yukarılarına doğru ilerledikçe daha zorlu düşmanlar ve daha akıl çelici hamleler ile karşılaşıyorsunuz. Tüm bunları öğrenerek bir daha oraya geldiğinizde alt edilmemek ise sizin işiniz.

2016 yılında piyasaya sürülen Let it Die, oldukça büyük bir etki yaratmış ve oyuncuları kendine bağlamayı başarmıştı. Çıkışından yalnızca bir ay sonra, Ocak 2017'de, 1 milyon indirmeyi geride bırakan oyunun hala aktif bir kitlesi bulunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyunun geliştiricisi Grasshopper Manufacture kesin bir tarih vermese de Let it Die PC sürümünün sonbahar aylarında çıkış yapacağını belirtti. Oyun Steam platformunda satışa sunulduğu anda bunu sizler ile paylaşacağız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.