Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.09.2020

PC markaları arasında önemli bir yere sahip olan Lenovo 6 yeni Yoga dizüstü bilgisayarını beğeniye sundu. Yeni Lenovo Yoga dizüstü bilgisayarları, daha şık görünüşleri, daha güçlü oluşları ve taşınabilirlikleri ile öne çıkıyor. Ultra ince Lenovo Yoga Slim 7i (13 inç), yeni nesil Lenovo Yoga Slim 7i Pro (14 inç) ve 14 ve 15,6 inç boyutunda yeni, taşınabilir Lenovo Yoga 7i  modeller meraklılarını bekliyor.

Lenovo 5 yeni Yoga dizüstü bilgisayarını gösterdi

Kullanıcılar doyasıya video izlemek veya yazın en popüler parçalarını dinlemek için ya da içerik oluştururken tam donanımlı bir multimedya deneyimi gerektiğinde, güçlü Windows 10 performansı ve Alexa dahil olmak üzere çeşitli akıllı özellikler, optimize pil ömrü, hızlı şarj ve süper hızlı Wi-Fi 6 ile bunların hepsini ve daha fazlasını yapabilecek. Lenovo ile ilk kez yeni nesil Intel işlemcili Yoga Slim 7i Pro’da en yeni yapay zeka pil optimizasyonu geliştirmeleri ve akıllı soğutma özellikleri sunuluyor. Bu özelliği özetlemek gerekirse, yapay zeka destekli bu geliştirilmiş güç yönetim çözümü sayesinde bilgisayarınızdan en iyi performansı almak için ekstra bir şey yapmanız gerekmiyor çünkü bu özellik sürekli öğrenmeye devam ederek yüksek performans için gerekli ayarları otomatik yapabiliyor.

Diğer dört yeni Yoga dizüstü bilgisayarda varsayılan yapay zeka destekli optimizasyon ayarı olarak sunulan Akıllı Soğutma Modu, pil ömrünü uzatırken performansı artıyor. Yeni nesil Intel Core işlemcili tüm modeller, dizüstü bilgisayar pil ömrünü ortalama yüzde 20’ye kadar uzatacak biçimde geliştirildi. Lenovo Q-Control özelliği sayesinde, kullanıcılar ağır görevler için maksimum güç elde etmek veya sistemi Sessiz Moda almak istediğinizde, Fn-Q tuş kombinasyonu ile Performans Modu’nu açıp kapatabiliyorsunuz.

Yeni Yoga dizüstü bilgisayarlarla kullanıcılar sadece bilgisayar kapağını kaldırarak bilgisayarlarını çalıştırabiliyor ve Yoga Slim 7i, Yoga Slim 7i Pro ve Yoga Slim 7 Pro’nun sunduğu kızılötesi (IR) kamera ve Windows Hello gibi özellikler sayesinde yüz tanıma ile güvenle oturum açmanın rahatlığını yaşıyor. Kullanıcının ekrana baktığını algılayan yapay zeka temelli Glance by Mirametrix yazılımı yoluyla sunulan Gizlilik Uyarıları gibi gelişmiş ekran özellikleri, çevrenizdeki diğer kişilerin ekranınızı görmesini önleyip çalışmanızın gizli kalmasına yardımcı olurken, başka bir yöne baktığınızda ekranınızın otomatik olarak bulanıklaşması, daha da fazla güvenlik sağlıyor.

Yeni bilgisayarların özellikleri

Neredeyse çerçevesiz QHD ekrana sahip, 13,3 inç boyutunda küçük ve güçlü Yoga Slim 7i, salt eğlence için inanılmaz görsel deneyimlere ve tamamı metal, kapaklı tasarıma değer verenler için ideal bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Çığır açan performans için Intel Core işlemcilerin (yakında çıkacak) yeni nesline kadar işlemci seçeneklerine ve Intel Xe mimarisi temelli yeni nesil bütünleşik grafik donanımına sahip bu yeni dizüstü bilgisayar, genişletilmiş Alexa özellikleri, cam panel ve kızılötesi kamerayla birlikte sunuluyor. Aynı zamanda son derece ince ve hafif olan bu ürün, 13,9 mm (0,55 inç) inceliğinde ve 1,23 kg (2,7 lbs) ağırlığında. Yoga Slim 7i, 16 GB’a kadar LPDDR4X bellek, 1 TB SSD PCIe (4. nesil) M.2 depolama alanı ve yüzde 91 ekran oranı sunuyor. Yoga Slim 7i ayrıca benzersiz bir izleme deneyimi için Dolby Vision ile TÜV Rheinland sertifikalı daha güvenli mavi ışık göz koruması için Göz Koruma Modu özelliğine sahip.

Harman Hoparlörler ve kullanıcıyı içine alan Dolby Atmos ses özellikleri, 50WHr pil ve Charge Boost ile 16 saate kadar pil ömrü ile Yoga Slim 7i eğlencenin keyfini çıkarabileceğiniz yeni teknolojiler sunuyor. Hem Intel CPU donanımlı hem de yıldırım hızında AMD Ryzen 4000 Serisi Mobil İşlemcili yeni Yoga Slim 7 Pro (14 inç) dizüstü bilgisayarlar ise Windows Hello, IR kamera ve tek elle kolayca açılabilen yükseltilmiş kulakçığın yanı sıra, 1,3 mm tuş hareket derinliğiyle daha rahat yazma deneyimi sunuyor. Yoga Slim 7 Pro, ürününde yeni kubbe tasarımlı tuş takımına sahip aydınlatmalı klavye gibi amaca yönelik detaylar da bulunuyor. 16 GB’a kadar DDR4 bellek ile Yoga Slim 7 Pro, aynı zamanda 17 saate kadar pil ömrü sunarken, Rapid Charge Boost, 15 dakikalık şarj süresiyle iki saatlik kullanım sağlıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.