Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 26.08.2021

Gamescom geldi, yanında bol bol oyun da getirdi. 2 gün önce size Lego Star Wars The Skywalker Saga oyunun tanıtılacağı haberini yapmıştık. Geoff Keighley haberi Twitter üzerinden duyurmuştu ve bizde sabırla bekledik. Oyun ertelendiğinde TT Games, “şimdiye kadarki en büyük” Lego oyunu yapmak istediğini açıklamıştı. Bununla birlikte beklentimiz de arttı. Aynı zamanda oyunda şuana kadarki tüm Star Wars filmlerinden bölümler oynayabilecektik. En sonunda detaylıca bir video ile oyun karşımıza çıktı. Fragmandan gözüken ve bahsedilenlere göre eğer Star Wars seviyorsanız kaçırmamanız gerekiyor.

Xbox Series X/S ve PS5'e de geliyor.

Warner Bros Games, oyunun fragmanı yayınladı ve 2022 baharında piyasaya sürülme planlarını doğruladı. Dokuz Star Wars filminin tüm olaylarını kapsayan The Skywalker Saga, TT Games ve Lucasfilm Games işbirliğiyle ortaya çıktı. Oyun ilk olarak E3 2019'da Xbox One, PS4, PC ve Nintendo Switch için gelecekti. Ancak iki kez ertelendi ve şimdi Xbox Series X/S ve PS5'e de çıkacak.

Lego Star Wars serisindeki en geniş karakter kadrosuna sahip oyun.

Warner Bros oyundan “Lego Star Wars The Skywalker Saga, Lego Star Wars serisindeki en geniş karakter kadrosuna sahip. Oyuncular lightsabers, fire blasters kullanırken dünyanın her döneminden en büyük efsanelerle farklı maceralara girecekler. Oyuncular hiper uzayda seyahat edecek ve maceraları sırasında buldukları gezegenleri keşfedecekler. Bunun yanında oyuncular, Luke Skywalker, Rey, Obi-Wan Kenobi, Finn, BB-8 ve diğer kahramanlardan oluşan bir favori karakterler olarak kötülüğün güçlerine karşı savaşacaklar. Aynı zamanda en büyük uzay ve kara araçları da komuta edilebilecek. Millennium Falcon'da ışık hızına atlayarak İmparatorluk yıldız gemilerinden kaçabilecek, Resistance X-wings'de First Order TIE savaşçılarıyla savaşabilir veya Tatooine'de pod yarışı yapabilecekler." şeklinde bahsetti.

Oyunun duyuru fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Oyunun şuan Türkiye fiyatının belli olmadığını hatırlatalım. Konsollar için henüz bir sayfa oluşturulmadı ancak Steam sayfasına göz atabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.