Avatar
Yazar: Berkay Dağlı, Editör Yazım tarihi: 14.12.2023

Oyuncular, ister Lenovo Legion Go'da ister diğer uyumlu cihazlarda oyun oynamak ve içerik tüketmek için daha akıllı, özel ve büyük ekranlı bir Lenovo Legion Glasses çözümü seçebilir. Lenovo Legion 9i, bağımsız sıvı soğutma sistemine sahip ve Lenovo Legion ekosistemindeki ilk üst düzey 16 inç oyun dizüstü bilgisayarı olarak ses getirmeye aday.

Lenovo, İstanbul'daki etkinliğinde üç yeni ürününün Türkiye lansmanını gerçekleştirerek oyun dünyasında ezberleri bozmaya aday. Lenovo, eğlenceli bir etkinlikte 9i, Legion Go ve Legion Glasses ürünlerinin ayrıntılarını oyunseverlere açıkladı.

Lenovo Legion Go: Küçük bir PC'nin Oyun Gücü

Lenovo Legion Go, Windows işletim sistemli taşınabilir oyun cihazıdır ve oyunculara istedikleri yerde ve istedikleri şekilde oyun oynama konusunda daha fazla özgürlük sağlar. Cihaz, üstün özellikleri arayan ve görsellerde daha azına razı olmayan oyuncular için tasarlandı. Lenovo Legion, mikro OLED ekranlı yeni Legion Glasses ve yeni Legion E510 7.1 RGB Oyun Kulak İçi Kulaklıkları ile oyun dünyasında önemli bir ilerleme kaydetti.

Yeni Lenovo Legion Go, Windows PC'nin gücünü taşınabilir bir mobil forma dönüştürüyor ve oyun deneyimini bir sonraki seviyeye çıkarmak isteyen oyuncular için mikro-OLED teknolojisinden yararlanarak cebe sığacak kadar büyük bir ekran izleme deneyimi sunuyor. 8,8 inçlik Lenovo PureSight oyun ekranında oyunlara hayat veren AMD RyzenTM Z1 Serisi işlemcilerle desteklenen yeni Lenovo Legion Glasses.

Lenovo, PC'ler, aksesuarlar, yazılımlar ve hizmetlerden oluşan oyun ekosistemine en yeni giriş cihazı Lenovo Legion Go ile dünya çapındaki oyun hayranlarına esneklik ve seçim özgürlüğü sağlayan teknik yenilikler sunmasıyla tanınıyor. Akıllı güç yönetimi teknolojisine ve AMD RNDATM Grafik Kartına sahip AMD Ryzen Z1 Extreme işlemciye sahip Lenovo Legion Go, Windows 11'i çalıştırır ve devasa 8,8 inç QHD+ ekranıyla oyunlara hayat veriyor. Konsollara rakip grafik performansından oluşan güçlü bir kombinasyon sunuyor. Oyuncular, 16:10 Lenovo PureSight oyun ekranı ile daha etkileyici bir ekran deneyimi elde edecekler. Dokunmatik ekran, oyun oynarken ve günlük kullanım sırasında kolayca kontrol sağlar.

Lenovo Legion Go, Super Rapid Charge2 desteğine sahiptir ve pili yarım saatte %70'e kadar şarj edebilir.Fişe takılıyken oyun oynarken pilin yıpranmasını önleyen ve şarj sırasında normalde oluşan ısıyı ortadan kaldıran bir güç bypass moduna sahiptir.

Lenovo Legion Gözlükler: Büyük Ekranlarla Her Yerde Oyun Oynama

Lenovo Legion Glasses gözlükleri, hareket halindeyken veya koltukta otururken oyun oynamak ve içerik tüketmek için daha akıllı, özel ve büyük ekranlı bir çözüm sunuyor. İster Lenovo Legion Go'ya ister Type C'ye uyumlu olsun. Legion Glasses, mikro-OLED ekran teknolojisine sahip gelişmiş bir giyilebilir sanal monitör olarak tanımlanıyor. 60Hz yenileme hızıyla her göz için yüksek renk ve kontrast aralığı FHD çözünürlük sunan ve yalnızca kullanıcının görebildiği lenslerin arkasında görünen geniş bir ekranın deneyimini ve işlevselliğini taklit ediyor. Ürün, dahili hoparlörlerle yüksek kaliteli ses sağlamayı da vaat ediyor. Daha küçük ekranlar, oyuncuların hareket halindeyken ekran kalitesini, konforunu ve gizliliğini azaltabilir. Lenovo Legion Glasses, Legion Go oyuncularına taşınabilir, özel, geniş ekran görüntüleme deneyimi sunarak uzun süreli kullanım ve kullanım için yüksek kaliteli bir ekran sunar.

Lenovo Legion 9i: Entegre Sıvı Soğutma Sistemine Sahip En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı

Dünyadaki ilk üst düzey 16 inç oyun dizüstü bilgisayarı olan Lenovo Legion 9i, oyuncular ve yaratıcılar için tasarlanmıştır ve bağımsız sıvı soğutma sistemine sahiptir. Lenovo Legion serisinin lideri olan Lenovo Legion 9i, Lenovo Legion Pro serisini, Lenovo Legion Slim serisini ve çevikliğe değer veren oyuncular için Lenovo Legion Pro serisini içerir. Ayrıca Lenovo Legion ekranları ve çevre birimleri de mevcuttur.

Sıvı soğutma sistemi, Lenovo Legion 9i modelinin en önemli özelliklerinden biridir. Cihaz ısındığında, gelişmiş soğutma sistemi devreye girerek durdurulamaz bir performans sağlar.

Legion 9i, Intel'in en yeni teknoloji işlemcilerinden Core i9-13980HX ile donatılmıştır. Bu güçlü işlemcinin amacı, oyun ve çoklu görevlerde yüksek performans sergilemektir. Dizüstü bilgisayar ayrıca en yeni Nvidia GeForce RTX 4090 grafik kartını içerir. Oyun deneyimini en üst düzeye çıkarmak için bu en iyi seçenektir.Yüksek ekran yenileme hızı da oyun deneyimini hızlandırır. Lenovo Legion 9i, 16,3 inç 2K IPS 1200nit parlaklıkta mini led bir ekrana sahiptir ve 165 Hz'e kadar Değişken Yenileme Hızı (VRR) desteği sunar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.