Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.04.2020

Legends of Runeterra bildiğiniz üzere en sonunda duyuruldu ve duyurulmakla kalmadı, aynı zamanda oyunun merak edilen bilgileri de verildi. Şu anda oyuncular tarafından en çok merak edilen sorulardan bir tanesi, oyunun sistem gereksinimlerinin nasıl olduğu. Bu haberimizde de, Legends of Runeterra için paylaşılan sistem gereksinimleri bilgilerini bulabilirsiniz.

Legends of Runeterra, PC ve mobil platformlarda yerini alacak. Mobil platformlar arasından iOS ve Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda bulunacak. PC’de ise MacOS gibi işletim sistemleri henüz desteklenmiyor.

Sistem gereksinimleri konusunda 3 adet listemiz bulunuyor. Bunlardan ilki, PC platformu için gerekli olan sistemi gösteriyor. PC için 3 GHz’lik bir işlemcinin, 4 GB RAM’in ve en az 512 MB VRAM’e sahip bir ekran kartının yeterli olacağı belirtilmiş. İşletim sistemi olarak ise 64-bit olması şartı ile Windows 7, Windows 8.1 ya da Windows 10 seçenekleri sunulmuş.

iOS platformlarda oynamak isteyen oyuncular için Riot ekibinin bir tavsiyesi bulunuyor. İşletim sistemi olarak iOS9, CPU olarak Arm64 önerilirken 1GB RAM’e sahip olan cihazlar önerilmiyor. Bunun da sebebi, oyunu performans olarak kötü etkileme şansı bulunuyor olması. Tabii, bu da yine oyuncuların oyun tecrübesini baltalayabilecek bir durum.

Android üzerinde oynamak isteyen oyuncuların ise en azından Android 5.0 Lollipop sürümüne sahip bir işletim sistemi kullanıyor olması gerekiyor. RAM konusunda 2 GB RAM öneriliyor. GPU konusunda ise Adreno 306 veya eşdeğer ya da daha iyisi olarak belirtilmiş.

Hemen aşağıda, sizlere bahsettiğimiz gereksinimlerin listesini bulabilirsiniz. Oyunu rahat rahat oynamak isteyen oyuncuların göz gezdirmesini kesinlikle tavsiye ederiz.

Legends of Runeterra sistem gereksinimleri (PC – Minimum)

  • CPU: 3 GHz işlemci
  • RAM: 4 GB
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, 8.1, ya da 10
  • Ekran Kartı: 512MB VRAM veya daha fazlasına sahip bir ekran kartı

Legends of Runeterra sistem gereksinimleri (Mobil – iOS)

  • İşletim Sistemi: iOS9
  • CPU: Arm64
  • Not: Riot ekibi, 1GB RAM’e sahip olan cihazları önermiyor. iPhone 5s, iPhone 6, iPad Air 1 gibi cihazlarda performans sorunu yaşayabilirsiniz.

Legends of Runeterra sistem gereksinimleri (Mobil – Android)

  • İşletim Sistemi: Android 5.0 Lollipop
  • RAM: 2 GB RAM
  • GPU: Adreno 306 veya eşdeğer ya da daha iyisi
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.