Menü
https://leadergamer.com.tr/eb-games-mario-kart-8-nintendo-switch/

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Nintendo Switch için çıkış oyunu olabilir

Çok beklenen The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Nintendo Switch ile birlikte duyurulacak gibi görünüyor.


Uzun süredir The Legend of Zelda serisinin hayranlarında bir bekleyiş vardı. 2013 yılında çıkan ve pek de beğenilmemiş olan The Legend of Zelda: A Link Between Worlds’ten sonra, gözlerimiz yollarda kaldı. The Legend of Zelda: Tri Force Heroes çıktı 2015’de, fakat seriye ciddi anlamda sevdalı bir hayran olarak ben bile almadım bu oyunu ama yalan söylemeyeyim, The Legend of Zelda: A Link Between Worlds çok hoşuma gitmişti. Özellikle de Kakariko Village tema müziği çok orijinal geliyordu kulağa. Oynanış açısından da geçmişe çeken bir yapımdı. Bu uzun bekleyişin ardından hayranlar arasında ilk başlarda Nintendo Wii U için çıkması beklendiği için “Zelda U” ismiyle dolanırken, bir anda resmi isme kavuşan The Legend of Zelda: Breath of the Wild ile Nintendo Switch konsolunu bekler olduk.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Nintendo Switch için çıkış oyunu olabilir

LetsPlayVideoGames sitesinin editörlerinden Laura Kate Dale, öyle bir gönderi paylaştı ki, sevdalı ekip olarak gönüllerimizde kelebekler uçuşmaya başladı. Laura Kate Dale, “Geçmiş The Legend of Zelda: Breath of the Wild çıkış tarihi haberimin aksine, %100 olarak Mart 2017 tarihinde Kuzey Amerika’da Nintendo Switch piyasaya sürülürken gelecek. Tamamlanmış malzemeler gördüm.” dedi.

Bahsi geçen serinin en yeni oyunu, hem Nintendo Wii U için hem de Nintendo Switch için piyasaya sürülecek. Söylenenlere göre Nintendo Wii U’da performans açısından biraz daha eksiklik var. Ayrıca, grafik ayarları da daha kısık bir durumda. Hemen yukarıda gözüktüğü gibi, GameStop’un erken sipariş fiyatlarına göre £399 ya da €499 olacak olan Nintendo Switch’in, özellikle bugünlerde en az 2000-2500 TL gibi fiyat etiketleriyle karşımıza çıkması muhtemel iken, Nintendo Wii U versiyonu ile idare edecek gibi görünüyoruz.

Alper Dalan Editör