Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 23.02.2021

Square Enix tarafından, PlayStation’ın klasik JRPG oyunlarının bu sene,  Legend of Mana ve SaGa Frontier Remastered olarak geri döneceği duyuruldu. Oyuncular, bu klasikleri daha güzel grafiklerde ve optimize edilmiş şekilde oynayacağı için heyecanlanmış durumda. Tabii, işin içine nostalji girince, gözler de bir tık yaşardı. Legend of Mana ve SaGa Frontier Remastered oyunları 2021 yılında hem PC platformuna hem de konsollara çıkış yapacak. İki klasik için beklememiz gereken süre de bir hayli kısa diyebiliriz. Legend of Mana’ya haziran ayında, SaGa Frontier Remastered’a da nisan ayında kavuşmuş olacağız.

Legend of Mana ve SaGa Frontier Remastered çıkış tarihleri duyuruldu

Avrupa’daki oyuncular Mana serisinin dördüncü oyunu Legend of Mana’yı 24 Haziran 2021 tarihinde oynayabilecek. Böylece oyuncular, sadece hayallerde görülebilen mistik Mana Tree’yi bulabilmek için Mana dünyasına tekrar dönmüş olacak.  Land Creation sistemi sayesinde oyun içinde bulduğunuz mağara ve kasabalardan özel eşyalar düşebilecek. Daha sonra da bu eşyaları kullanıp, mağara ve kasabaları haritanıza yerleştirebileceksiniz. Ayrıca, hikaye boyunca yaptığınız seçimler oyunun gidişatını etkileyecek. Yani, her oyuncu kendine ait özel bir tecrübe yaşayacak.

Legend of Mana, yenilenmiş grafikler ve seslerle birlikte çıkacak. “Ring Ring Land” mini oyunu da ilk defa Batı’daki oyuncular için oynanabilir olacak. Maceranız boyunca, birbirinden renkli karakterler, korkusuz ve kocaman yaratıklar sizleri karşılayacak. Gerçek zamanlı savaş mekaniği ile de Legend of Mana hikayesi sizleri bir hayli sürükleyecek. Oyun, 24 Haziran 2021 tarihinde Nintendo Switch, PC ve PlayStation4 platformlarına çıkışını yapacak. 23 Haziran 2021 tarihinden önce oyunu alan kullanıcılar, daha sonrasında özel eşya ve arka planlar ile ödüllendirilecek.

SaGa Frontier Remastered için de fazla beklememiz gerekmiyor. Oyun 15 Nisan 2021 tarihinde Nintendo Switch, PlayStation4, IOS ve Android mobil platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Oyuncular, 8 kahramandan birini seçerek kendi hikayelerini yazacaklar. Her kahramanın kendine ait özellikleri ve yetenekleri olacak. Ayrıca, her kahramanın kendine ait bir hedefi de olacak. Bir güzel haber daha verelim. Oyunun önceki versiyonundan çıkarılmış olan içerikler, SaGa Frontier Remastered ile birlikte geri dönecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.