Left 4 Dead 3 mü geliyor?

Left 4 Dead 3 mü geliyor?

Valve çalışanlarından birinin küçük bir hatası bütün oyun komplo teorisyenlerini harekete geçirdi ve ortaya bakın ne çıktı?

Tristan Reidford isimli Valve çalışanı, her günkü işlerini yapıyordu. Tam bir eğitim videosunda Valve’in yeni platformu Destinations’a bazı dosyaları aktarmayı gösterirken kazara bir ekran görüntüsü paylaştı ve olanlar oldu. Çünkü Tristan Reidford’un klasörlerinin arasında “Left 4 Dead 3” olarak isimlendirilmiş bir klasör vardı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Left-4-Dead-3-Revealed-1

İşin daha merak uyandıran tarafı ise; yukarıda gördüğünüz resim yayımlandıktan kısa bir süre sonra, insanların o klasörü fark etmesiyle beraber değiştirildi. İlk versiyonunda “left4dead3” isimli klasörü açıkça görebildiğimiz resim değiştirildikten sonra, sol tarafta tek görebildiğimiz ön tanımlı Windows klasörleriydi (İndirilenler, Belgelerim…). Elimizdeki tek bulgunun bu olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.  Eğer Tristan Reidford’ın Steam hesabına bakarsanız, son bir kaç haftadır Left 4 Dead 2’de oldukça aktif olduğunu görebilirsiniz. Bu tek başına bir delil değil tabii ama bu bulguyu “Left 4 Dead 2 Beta” versiyonunun son zamanlarda sürekli yamalandığı bulgusuyla birleştirince büyük resim oluşmaya başlıyor.

Şimdi size soruyoruz: Neden hali hazırda Left 4 Dead serisinde çalışmış birinin klasörleri arasında “Left 4 Dead 3” isimli bir klasör olsun? Üstelik bu kişi son haftalarını bol bol Left 4 Dead 2 oynayarak geçiriyor olsun? Tüm bunlar yetmezmiş gibi Left 4 Dead 2 Beta sürekli yamalanıyor olsun? Acaba Valve, Left 4 Dead 2 Beta adı altında serinin yeni oyununu mu deniyor? Bize kalırsa yakın zamanda Left 4 Dead 3 duyurulacak ve büyük ihtimalle işin içinde sanal gerçeklik de olacak. Ancak her şeyi zaman ve Valve’in açıklamaları gösterecek.

Tüm bu bulguları bir araya getiren Valve News Network Youtube kanalına teşekkür ederiz. Kanalın konuyla ilgili hazırladığı videoya da buradan ulaşabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.