League of Legends 2017 Üniversite Ligi kazananı Hacettepe Reignover oldu

League of Legends 2017 Üniversite Ligi kazananı Hacettepe Reignover oldu

Şampiyona, Hacettepe Reignover ve BAU Esports Blue arasında oynanan final karşılaşmasıyla sona erdi.

3-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan İstanbul Gençlik Festivali, Riot Games için ayrılan dev alanda on binlerce League of Legends ve espor tutkununu bir araya getirdi. Riot Games festival alanını ziyaret edenler dört gün boyunca Riot Games Türkiye çalışanlarıyla bol bol sohbet etme fırsatı bulurken, eğlenceli etkinliklerle, ilginç söyleşilerle, sürpriz konuklarla ve topluluk maçlarıyla League of Legends coşkusunu doyasıya yaşadı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

League of Legends 2017 Üniversite Ligi kazananı Hacettepe Reignover oldu

Riot Games, festivalde Türkiye espor liginin önemli mücadeleleri arasında yer alan League of Legends 2017 Üniversite Ligi karşılaşmalarına da ev sahipliği yaptı. Festivale katılan LoL tutkunlarının canlı olarak yerinde izleme imkânı bulduğu League of Legends 2017 Üniversite Ligi finalleri, 7 Mayıs Pazar günü Hacettepe Reignover ve BAU Esports Blue arasında oynanan final karşılaşmasıyla sona erdi. Mücadeleden galip ayrılarak kupayı evine götüren takım maçı 3-0 kazanan Hacettepe Reignover oldu.

Gençlerin büyük ilgi gösterdiği İstanbul Gençlik Festivali’nde espor tutkunlarıyla ve League of Legends sevenlerle buluşmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, şunları söyledi:

“Takımlarımızla, topluluğumuzla, izleyenlerimizle, oyuncularımızla ve çalışanlarımızla ne denli büyük ve keyifli bir aile olduğumuzu burada bir kez daha gördük. Heyecanlı mücadelelere tanıklık ettiğimiz 2017 Üniversite Ligi de yine ülkemizin dört bir yanındaki umut vaat eden onlarca genç oyuncuyla buluşmamıza fırsat verdi. Esporun akademi tarafındaki gelişimini de hem destekliyor hem de yakından takip ediyoruz. Üniversite Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Hacettepe Reignover’ı tebrik ediyoruz.”

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.