Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 30.01.2021

Leadergamer ekibi olarak kullanmakta olduğumuz sistemleri merak ediyor muydunuz? Bu yazımız içerisinde, 2021 yılı itibari ile kullanmaya başlayacağımız ana sistemimizden bahsedeceğiz. Leadergamer 2021 donanım listesi ve bu listede yer alan ürünleri neden seçtiğimizden bahsedeceğiz. En azından, kullandığımız sistemdeki parçaları neden seçtiğimizi, neden bu şekilde kullandığımızı sizlere anlatmak için ve merakları gidermek için güzel bir yol olduğunu düşünüyoruz. Dilerseniz, öncelikle direkt olarak Leadergamer için kullandığımız 2021 donanım listesi ile başlayalım.

[table id=5 /]

Intel i9-10900K On Çekirdek 3.70 GHz İşlemci

Intel ekibinin i9-10900K işlemcisi, bize birçok konuda yardımcı olan bir işlemci. Gücü ve performansı sayesinde hem oyun hem de iş için kullanabildiğimiz canavar bir işlemci olarak belirtebiliriz. Oyun oynarken de sorun çıkarmayan bu işlemci, sitemiz için hazırlamakta olduğumuz içerikler, kayıtlar, işlemler ve daha birçok alanda bize büyük yardımı dokunan bir işlemci.

MSI MEG Z490 UNIFY Soket 1200

MSI ekibinin bu canavar gibi anakartı, sistemimiz için olmazsa olmaz, çekirdek bir ürün diyebiliriz. 3 adet m.2 soketi, 6 adet SATA girişi bulunan bu anakart, aynı zamanda 128GB'a kadar da RAM desteğine sahip. 9 adet USB 3.2, 6 adet de USB 2.0 girişi bulunuyor. Dahası da, ilerleyen günlerde yapabileceğimiz testlerimizde bize efsanevi bir şekilde yardımcı olan 3 adet  PCI Express 3.0 x16 girişine sahip.

MSI MAG CORELIQUID 240R ARGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu

Şimdi, böyle bir sistemde çalışacak işlemcinin doğal olarak bol bol ısınabileceğini de düşünmek gerek. Hem bu işlemciyi soğutacak sağlam bir soğutucu hem de bizim için kasanın içini bambaşka bir seviyeye çıkarak bir görüntüye sahip olan bu soğutucu, bizim için kaçınılmaz bir seçimdi. Zaten birazdan bahsini edeceğimiz MSI MAG FORGE 100R Tempered Glass ARGB USB 3.2 Mid Tower kasamız ile de oldukça uyumlu ve hoş bir görüntü sunuyor. Bir de, üstüne istediğimizin ötesinde soğutunca, geriye bir şey kalmıyor.

MSI GeForce RTX 3070 Gaming X Trio 8GB

Daha önceden de belirttiğimiz üzere, bu sistem üzerinde oyun oynanacak. Yani, her ne kadar iş güç için kullanacak olsak da, testlerimizi ve hatta kafa dağıtmak için oynayacağımız oyunları bu kasa ile gerçekleştireceğiz. Durum böyle olunca, NVIDIA GeForce RTX 3070 model bir ekran kartı gerekiyordu. Zaten, daha önceden sizlerle paylaşmış olduğumuz MSI GeForce RTX 3070 Gaming X Trio 8GB inceleme yazımızda, bu ekran kartının neler sunduğunu detaylıca dile getirmiştik. MSI GeForce RTX 3070 Gaming X Trio 8GB tercihimizin en büyük sebebi ise, sunduğu soğutma sistemi, bununla birlikte sunmuş olduğu ekstra güç ve bütün bunları yaparken sessizce, bizleri yormuyor olması oldu. Gerçekten efsanevi diyebileceğimiz bir ekran kartı tercihi oldu.

Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 (1TB)

Her ne kadar Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 model SSD'ler çıkalı bir süre olmuş olsa da, performansı gerçekten harika. Onca zaman geçmesine rağmen hala güzel bir performans sunuyor. Kasamızda gerçekleştireceğimiz onca işi de, tabii ki hızlı ve güzel bir depolama ürünü üzerinde gerçekleştirmemiz gerekiyordu. İşte, bu yüzden de tercihimiz Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 (1TB) oldu.

CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit Ram

MSI MEG Z490 UNIFY Soket 1200 model anakartımız, aslında 128GB'a kadar RAM desteği sunuyor. Sunuyor sunmasına ama şimdilik 128GB'lık bir RAM'e ihtiyaç duymadık. İlerleyen günlerde, ihtiyaçlarla birlikte bu miktar artacaktır elbette fakat şimdilik CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit Ram yeterli.

MSI MAG FORGE 100R Tempered Glass ARGB USB 3.2 Mid Tower

MSI MAG FORGE 100R Tempered Glass ARGB USB 3.2 Mid Tower kasa tercihimiz, zaten kendisine baktığınızda bile sebebini anlatıyor. Fakat, biz yine de sebebinden bahsedelim. İçerisinde bize fazlasıyla yeterli bir alan sunan MSI MAG FORGE 100R Tempered Glass ARGB USB 3.2 Mid Tower, aynı zamanda şık da bir görüntüye sahip. Zaten MSI MAG CORELIQUID 240R ARGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu ile birleşince, iyice güzelleşiyor. MSI MAG FORGE 100R Tempered Glass ARGB USB 3.2 Mid Tower, bütün bu güzelliğinin yanı sıra, aynı zamanda muhteşem de bir soğutma sağlıyor. Hem şık ve güzel hem fazlasıyla yeterli bir alan hem de soğutması ile bizim gönlümüzü fethetmeyi başardı.

Hydro G 850W

Hydro G 850W, üzerinde birçok işimizi halledeceğimiz bu efsanevi kasamıza güç sağlamak için yeterli bir güç kaynağı oldu. Kasamıza ihtiyacı olan gücü sağlayan bu PSU, Aşırı Akım(OCP), Güç(OPP), Gerilim(OVP), Kısa Devre(SCP), Yüksek Sıcaklık(OTP), Düşük Gerilim(UVP) gibi güvenlik özelliklerine de sahip.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.