LawBreakers geliştiricisi Boss Key Productions kapanıyor

LawBreakers geliştiricisi Boss Key Productions kapanıyor

Stüdyonun son oyunu Radical Heights beklenen çıkışı gerçekleştirememişti.

Geçtiğimiz günlerde oldukça ilginç bir video ile karşımıza çıkan Radical Heights, oyuncuları etkilemeyi başaramamış ve düşük bir çıkış yapmıştı. Oyunun geliştiricisi ve aynı zamanda LawBreakers’ın arkasındaki isim olan Boss Key Productions, kapandığını duyurdu. Stüdyonun başındaki isim olan Cliff Bleszinski tarafından yapılan duyuru, bu oyunların da sonunun geldiğini gösteriyor.

LawBreakers Boss Key Productions

Battle Royale türünün yeni bir örneği olmaya aday görülen Radical Heights, başarısız çıkışının ardından pek çok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratmıştı. Cliff Bleszinski, bugün erken saatlerde yaptığı duyuru ile birlikte oyunun arkasındaki isim olan Boss Key Productions’ın kapandığını duyurdu. Twitter üzerinden yapılan duyuruda, stüdyonun kapanışına dair nedenler de belirtildi.

İlk olarak 2014 yılında LawBreakers oyunu ile birlikte ortaya çıkan Boss Key Productions, daha sonra tüm gücünü bu oyunu geliştirmeye yöneltmişti. Oyunun düşük oyuncu sayıları ve performans sorunları ile mücadele edemez hale gelmesi, Radical Heights’ın yolunu açmıştı. Radical Heights ile birlikte bir umudun ortaya çıkması beklenirken, bu oyun da başarısız oldu.

Stüdyonun başındaki isim olan Cliff Bleszinski, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şimdiye kadar kendilerine destek olan herkese teşekkürlerini sunduğunu belirtti. Yapılan açıklamada, herkesin yeteneklerinin tamamını kullanarak oyun geliştirmesine rağmen başarıya ulaşılamadığı belirtti.

LawBreakers geliştiricisi Boss Key Productions stüdyosunun geleceği ne olacak?

Stüdyonun bir kez kapandıktan sonra yeniden açılacağını düşünmüyoruz. Stüdyo çalışanlarının bir süredir Epic Games’e geçiş yapması, ekip arasındaki bağların yok olmaya başladığına işaret ediyordu. Bu konuda söyleyecek çok fazla bir şey olmadığından, stüdyonun geleceğinden bahsetmek de mümkün olmayacaktır. Tüm Boss Key Productions ekibine şans diliyoruz.


LawBreakers
   Haber 


Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın