Menü
https://leadergamer.com.tr/death-stranding-fragmanlar-ortusuyor/
The Last of Us Part II 4 Aralık 2016 1:32

The Last of Us: Part II ile Ellie’nin kontrolünü ele alacağız

The Last of Us: Part II, “Nefret” üzerine kurulu bir oyun olacak.


PlayStation Experience 2016 etkinliğinin ana gösterim etkinliği bitmiş olsa da, küçük panelleri devam ediyor. Devam eden bu panellerden bir tanesi, tamamen The Last of Us: Part II’ya ait. Doğal olarak bu panel sırasında da oyuna ait birçok yeni bilgiyi öğrenebiliyoruz. İşte bu haberimizde de o bilgilerden bahsedeceğiz. Çünkü oyunun temeli hakkında birçok farklı şey söylendi. Bahsettiğimiz panelde Neil Druckmann bir açıklama yaparak, oyunda Joel yerine Ellie’yi kontrol edeceğimizi söyledi. Bunun sebebini tahmin etmek zor değil, Joel oldukça yaşlı olacağı için 19 yaşında olan Ellie’yi kontrol etmek, hem geliştirme açısından daha fazla imkan sunacaktır ekibe. Hem de oyuncular daha taze, daha yeni hissedecektir. Çünkü ilk oyunda yeteri kadar Joel’i kontrol ettik sanırım.

The Last of Us: Part II

Bahsettiğimiz panelden gelen açıklamalar tabii ki bu kadar ile sınırlı değil. Açıklamaların devamında, başarılı kreatif yönetmen herkese ilk oyunu hatırlattı. İlk oyun, hatırlayacağınız üzere iki karakterin arasındaki sevgiyi anlatıyordu. Bu oyunda ise yönetmene göre, sevgiden daha çok nefret göreceğiz. Fakat bu nefret, iki karakter arasında mı olacak; yoksa Ellie’nin Fireflies’a karşı olan nefretini mi göreceğiz, işte bunu bilmiyoruz.

Eğer, serinin devam oyunu hakkındaki bu kadar yeni bilgi sizin için yeterli değilse, iyi bir haberimiz var. Oyunun içerisindeki teknolojiler hakkında da bir açıklama yapıldı. Fakat bu açıklama direkt olarak oyunun geliştirici takımından gelmedi. Uncharted: The Lost Legacy’nin kreatif yönetmeni olan Shaun Escayg cephesinden gelen açıklamalara göre The Last of Us: Part II içerisinde benzersiz ve geleceği olan yeni teknolojiler bulunduruyor. Bu teknolojilerden hiçbirini oyunun ilk videosunda göremedik fakat önümüzdeki aylarda belki de yeni bir video görürüz? Bir video olmasa bile, yeni açıklamalar bile bizlere yeter. Sonuçta bir şeyler gelecek, en azından bunu biliyoruz.

Kaan GEZER Editör