Menü
https://leadergamer.com.tr/en-cok-oynanan-xbox-one-oyunlari/
Ashley Johnson , The Last of Us Part II 28 Aralık 2016 17:31

The Last of Us Part II’dan Ashley Johnson, uzun zamandır tek başına çalışıyor olabilir

Ellie karakterini canlandıran Ashley Johnson, 1 aydır stüdyoda fakat Joel, Troy Baker, hiç görünmüyor.


PlayStation Experience 2016 sırasında sürpriz bir şekilde duyurulan The Last of Us Part II, o günden beri farklı farklı bilgiler ve teoriler ile karşımıza çıktı. Mesela bu bilgiler arasında, oyun içerisinde Ellie karakterini kontrol edeceğimiz söyleniyordu. Teoriler ise, genelde Joel karakterinin oyun içerisinde ölüyor olması ile alakalı idi. Bugün ise, bir medya kuruluşu bu teoriler hakkında oldukça mantıklı bir yorum yaptı. Biz de sizlere, kendi bakış açımız ile iletmek istedik. Peki, bu yorumun kaynağı nereden çıktı? Cevap, Ellie karakterini oyun içerisinde canlandıracak olan Ashley Johnson’ın ellerinde efendim.

Sizlerin de hemen yukarıdan görebileceği bu Twitter gönderisi, 5 Aralık 2016 tarihinde paylaşılmış ve Ashley Johnson’ı ilk defa hareket yakalama stüdyosunda, iş başında görüyoruz. Görüyoruz fakat ortalıkta Ashley Johnson’ın iş arkadaşı olan Troy Baker, Joel, görünmüyor. Aynı zamanda, bu tarih civarında Troy Baker kendi Twitter hesabından da oyun hakkında hiçbir şey paylaşmıyor. Hatta, sadece bu tarih civarında değil, oyunun duyurulduğu günden, bu güne kadar sadece oyunun duyuru videosunu paylaşmış durumda Troy Baker. Bu durumda insan biraz şüpheleniyor, Troy Baker neden hareket yakalama stüdyosunda değil?

Aslında Troy Baker’ın şu sıralar The Last of Us Part II için stüdyoda olmaması, hemen o teorileri doğru kılmıyor. Belki de Troy Baker, kişisel işlerinden ötürü çalışmalara geç başlayacaktır. Sonuçta oyun şu sıralar erken geliştirilme döneminde. Bu durumda oyunun çıkışı en erken 2018 gibi görünüyor. Bu kadar da erken bir tarihte Troy Baker’ı stüdyoda görmemek pek anormal olmaz. Fakat yine de insanın içinde bazı hisler oluşuyor. Bu hisler, Joel’un oyun içerisinde çok daha az göründüğünü söylüyor bizlere. Eğer teoriler doğruysa ve Joel, ilk oyun ile ikinci oyun arasında öldüyse veya yine Joel, ikinci oyunda genel olarak Fireflies grubunun elindeyse, Troy Baker’ın iş yükü, Ashley Johnson’dan daha düşüktür.

The Last of Us Part II geliştiricilerinden, Ashley Johnson’dan veya Troy Baker’dan bahsettiğimiz konuda hiçbir açıklama yok. Zaten bu oldukça doğal. Oyunun ana senaryo noktası hakkında bu kadar erken bilgi vermek, oldukça saçma olurdu. Yine de küçük bir ipucu almış olsak veya bazı şeyler daha net görünmeye başlasa, her şey daha güzel olurdu gibi görünüyor. Bu yüzden gözümüz, kulağımız geliştiricilerde ve Sony’de olacak.

The Last of Us Part II Ashley Johnson

Kaan GEZER Editör