Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 19.07.2021

Playstation’ın favori oyun serilerinden biri olan Last of Us için bir dizi çekildiğini biliyorduk ve bu dizi bir uyarlama olacak. Dizi HBO’da yayınlanacak. Ve Last of Us dizisi için 3 yeni isim daha katıldı. Bunlardan ilki oyunda Joel’in kardeşi Tommy’i seslendiren Jeffery Pierce. Ancak kendisi dizide Tommy’i değil Perry adında birisini canlandıracak. İkinci kişi ise Bill karakterini oynayacak olan Con O’Neill. Son isim ise oyunda Bill’in ortağı Frank’i canlandıracak olan Murray Barlett.

Dizinin başrolleri ve yapım ekibi

Şubat ayında dizinin başrolleri öğrenmiştik. Game of Thrones, Narcos ve The Mandalorian gibi önemli yapımlarda yer alan Pedro Pascal Joel’i, ve yine Game of Thrones’dan bilinen Bella Ramsey ise Ellie’i canlandıracak.Tommy’i Gabriel Luna, Marlene’i Merle Dandridge, Sarah’ı ise Nico Parker canlandıracak.

Dizi The Last of Us uyarlaması olacağını söylemiştik ve Sony Interactive Entertainment tarafından orijinal oyun özelliklerini film ve TV’ye uyarlamak üzere oluşturulan bir stüdyo olan PlayStation Productions’ın ilk televizyon dizisi olacak.

Chernobyl’in yaratıcısı Craig Mazin, Naughty Dog eş başkanı ve Last of Us serisinin yönetmeni Neil Druckmann ile birlikte gösterinin ortak yazarlığını ve yürütücü yapımcılığını üstleniyor. Ayrıca dizinin müziklerini Last of Us oyunlarından bildiğimiz Gustavo Santaolalla yapacak. Çekimler bu ay başladı ve  prodüksiyon Haziran 2022’de tamamlanması bekleniyor.

Dizinin konusu ne olacak?

Dizinin 2013’te piyasaya sürülen The Last of Us olaylarını kapsaması bekleniyor ve 2020’de piyasaya sürülen The Last of Us Part 2’ye dayalı içerikler içerebilir. Last of Us oyunlarının yönetmeni Neill Druckmann , bazı şov diyaloglarının doğrudan oyundan kaldırıldığını söyledi, ancak TV dizisi Naughty Dog’un başlığının doğrudan bir tekrarı olmayacak ve hatta bazı bölümler kaynak materyalden “büyük ölçüde sapacak” ifadelerini kulandı.

IGN’ye konuşan Druckmann, “Örneğin, oyunda oyuncuyu mekanik konusunda eğitmeniz gereken çok fazla aksiyon var” dedi. “Bir televizyon programında ihtiyaç duyacağınızdan daha fazla şiddete ve bir dereceye kadar daha fazla gösteriye sahip olmalısınız çünkü insanları nasıl silah kullanacakları konusunda eğitmenize gerek yok. Yani bu gerçekten farklı bir şey ve HBO bizi sert aksiyondan uzaklaşmaya ve karakterin dramasına daha fazla odaklanmaya itmekte harika oldu. Şimdiye kadar en sevdiğim bölümlerden bazıları hikayeden büyük ölçüde saptı ve insanların onları görmesini bekleyemem.”

Last of Us serisi devam edecek mi?

Bu durum bizlere potansiyel bir Last of Us 3 hikayesi yazıldığının habercisi olabilir. Zaten hali hazırda PS5 için Last of Us Remake yapıldığını biliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.