Menü
https://leadergamer.com.tr/xbox-playstation-4-pro-turbo-modu/
Horizon: Zero Dawn 9 Nisan 2017 10:15

Kutulu Horizon: Zero Dawn satışlarının rakamı belli oldu

Oyun, en çok Avrupa’da sattı.


Sony Interactive Entertainment ve Guerrilla Games iş birliğinde; PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsollarına özel olarak çıkışını gerçekleştiren Horizon: Zero Dawn, satış rakamı olarak Sony Interactive Entertainment ekibini etkilemişti. Bu konu hakkında farklı haberleri sunmuştuk zaten size. Geçen gün ise VGChartz tarafından haftalık global satışlar yayımlandı Horizon: Zero Dawn için. Yayımlanan bu satış rakamları sayesinde de, oyunun ilk haftasında ne kadar satabildiğini öğrenmiş olduk. Tabii bu noktada hemen söyleyelim, VGChartz sadece kutulu satışları ele alabiliyor. Yani bu rakamlara dijital satışlar dahil değil.

Kutulu Horizon: Zero Dawn satışlarının rakamı belli oldu

İlk haftasında kutulu olarak 1.83 milyon adet satan bu oyun, en fazla Avrupa bölgesinde sattı. Avrupa bölgesinde 916,642 adet satan bu oyun, Birleşik Devletler bölgesinde ise 477,505 adet sattı. Japon oyuncular ise sadece 120,566 adet alabildi bu oyundan. Bunun üzerine, Avrupa bölgesini detaylandırmak gerekirse, oyunun İngiltere’de 166,952 adet, Almanya’da 164,964 adet ve son olarak Fransa’da 136,356 adet sattığını söyleyebiliriz.

Horizon: Zero Dawn hakkında en son oyunun senaryosu ile alakalı bir içerik sunmuştuk sizlere. Bu içerikte de, “Daha önce Fallout: New Vegas için senaryo da yazmış olan John Gonzalez, vermiş olduğu röportaja, ‘Fallout: New Vegas için bir senaryo yazmak, hiç kolay değildi. Fakat oyunun teması ve evreni, önceki oyunlar ile oturtulmuştu ve oyunu tek bir cümle ile anlatabiliyordunuz: Bir bomba düştü ve geriye kalan bu. Horizon: Zero Dawn ise farklıydı, karışıktı. Düşük teknolojiye sahip insanlara karşı yüksek teknolojili robotlar, güzel bir açıklamayı hak ediyordu. Teknoloji, insanların sürekli olarak etraflarındaydı ama insanlar bunu nasıl unuttu?’ şeklinde başladı.” demiştik. Hatırlatalım istedik.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör