Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 18.02.2018

Ülkemizde ve dünyada, özellikle Bitcoin değerlerinin rekor kırmasıyla merakları üzerine çeken kripto para birimleri işlemleri, tuhaf bir yere doğru ilerliyor. Nasıl üretilir, bu kripto para nereden alınır, nasıl değerlendirilir derken, artık yanlarında tabiri caizse eşantiyon verir hale geldiler. Yeni aldığımız bir habere göre, Aura isimli bir şirketin GammaNow projesiyle, oyunlarda madencilik yaparak ganimet kutusu veya benzer ögeler kazanabilirsiniz. Overwatch, League of Legends, Hearthstone gibi çevrim içi oyunlarda, Gamma madencilik işlemleri, ganimet kutusu ve oyun kartına dönüşüyor.

Kripto para kullanımı, oyun içi hediyelere dönüşüyor

Henüz beta sürecinde olan GammaNow, Gamma adı verilen kripto madencilik değerlerini üretmek için bilgisayarın işlemci ve ekran kartı gücünü kullanıyor. Bu gücü kullanırken de üretilen madencilik birimlerine oranla, oyunlarda hediyeler veriyor. Aura şirketi, bu uygulamaya başlarken de 5000 Gamma puanını hediye olarak veriyor. Şirket yetkilileri kendi ürünlerini, Ethereum birimine göre daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif olarak görüyor. Ürettikleri farklı hediye yöntemiyle de kullanımının artmasını amaçlıyorlar Aura şirketi.

Bu projenin Zynga kurucusu Mark Pincus ve Guitar Hero geliştiricisi Red Octane stüdyosunun kurucusu Kai Huang gibi önemli isimler tarafından desteklendiğini hatırlatalım. Gamma kripto para biriminin getirilerine örnek verecek olursak, 30 bin Gamma Puanı, 24 Overwatch ganimet kutusu, 60 bin Gamma Puanı 51 Overwatch ganimet kutusu kazandırıyor. Ayrıca 30 bin Gamma puanıyla, 3500 Riot puanı veya 15 Hearthstone kart paketi, 60 bin Gamma puanıyla da 40 adet Hearthstone kart paketi kazanılabilir. Bu örneklere yenilerinin ekleneceğini, hatta Counter-Strike ve DOTA için verilecek hediyelerin çok yakında olduğunun açıklandığını belirtmeden geçmeyelim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.