Korsan oyunlar aslında orijinal oyunların satışlarını arttırıyor

Korsan oyunlar aslında orijinal oyunların satışlarını arttırıyor

Bunu AB Komisyonu diyor.

Eğlence sektörünün en büyük problemlerinden bir tanesi korsan ürünler. En azından insanlar öyle görüyor. Çünkü bir video oyunu geliştiricisi, en azından 1 senesini harcayarak oyun geliştiriyor ve insanlar bu oyunu korsan olarak indiriyor. Bu da oyun geliştiricisine hiçbir şey kazandırmıyor. Aynı şey korsan filmler ve buna benzer diğer ögeler için de geçerli. Fakat birçok insan bu şekilde düşünse de, AB Komisyonu raporlarına göre korsan oyunlar, orijinal oyun satışlarını %24 kadar arttırıyor. Peki, korsan bir oyun nasıl olur da orijinal satışları arttırabilir? AB Komisyonu bunu, “Eğer ürün kaliteli ise oyuna illegal yollardan ulaşan kişi, o oyunu sonradan satın alıyor.” şeklinde açıklıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Korsan oyunlar aslında orijinal oyunların satışlarını arttırıyor

AB Komisyonu, “Video oyunları sektöründeki korsan satışlar, piyasayı olumlu bir şekilde etkiliyor. Ürüne illegal olarak ulaşan kişiler, sonradan aynı ürünü orijinal olarak alıyor. Bu durumu da, şirketlerin orijinal oyunlarda verdiği bonuslara bağlayabiliriz. Mesela, oyunun orijinal sürümünde ekstra bölümlerin bulunması, korsan oyunlardan direkt olarak orijinal oyuna geçiş sağlıyor.” şeklinde açıklıyor korsan oyunlar durumunu.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.