Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 10.07.2018

Dağıtımcılığının Nexon, geliştiriciliğinin de Respawn Entertainment tarafından gerçekleştirildiği Titanfall Online projesi iptal edildi. Sadece Kore oyuncuları için geliştirilen oynaması ücretsiz bir oyun olarak planlanıyordu. Çıkış tarihi verilmese de Aralık 2016’da duyurulan oyunun akıbeti belli oldu. İsminden ve geliştirici ekipten de anlaşıldığı gibi Titanfall omurga olarak seçilmişti. Kore asıllı oyun haber sitesi Game Focus’un haberine göre test için oynayanlardan geçemedi.

Titanfall Online Kore Nexon

Kore için özel olarak geliştirilen Titanfall Online, Nexon tarafından iptal edildi

Counter-Strike: Online sayesinde Türk oyuncularının çok iyi tanıdığı Nexon, oyunun geliştirilmesinin üç sene sürdüğünü belirtmeden edemedi. Tarihler Ocak 2017’yi gösterdiğinde ise Respawn Entertainment, Titanfall: Frontline ismini uygun gördükleri yan seri bir kart oyununu iptal etmişti. Şimdi gelen iptal haberi de bu işin tuzu biberi oldu. Stüdyonun veya dağıtımcının maddi olarak bir sıkıntıda olup olmadığı da merak konusu.

Titanfall Online iptal olsa bile, Respawn çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mobil platformlar için geliştirmiş olduğu gerçek zamanlı strateji oyunu Titanfall: Assault, Nexon’un dağıtımcılığında olması kaydıyla hala devam ediyor. Kasım 2017’de haber ajanslarına düşen haberi hatırlatmak gerekirse EA, ekipten yeni bir Star Wars, VR ve Titanfall oyunları istemişti. En azından serinin ölü olmadığını bilmek hayran kitlesini mutlu ediyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.