Konami, Nintendo Switch konsoluna Contra ve daha fazlasını getirebilir

Konami, Nintendo Switch konsoluna Contra ve daha fazlasını getirebilir

Contra, Castlevania: The Adventure, Gradius ve ismi bilinmeyen bir oyun daha mı?

Konami, bildiğiniz üzere yıllardır biz oyunculara ciddi anlamda muhteşem oyunlar sunmayı başarmış bir ekip. Geliştirdiği oyunlar arasında Metal Gear Solid, Castlevania, Frogger, Pro Evolution Soccer ve çok daha fazlası bulunuyor. Geliştirici ekip tarafından yayımlanmış oyunlar arasında bulunan Contra‘yı hatırlıyorsunuzdur muhtemelen. Hani, şu Çin malı çakma konsollar üzerinde, “99999 in 1” gibi isimlerle satılan kasetler ile oynadığımız oyunlardan biriydi. Contra‘nın bu haberimize konu olmasındaki sebep, Contra ve gençlik yıllarımızda kalmış olan 4 farklı oyunun, Nintendo Switch konsoluna gelebilme potansiyeline sahip olması.

Konami, Nintendo Switch konsoluna Contra ve daha fazlasını getirebilir

Nintendo Switch için de Konami tarafından sunulacak olan oyunlar Castlevania: The Adventure ReBirth, Contra ReBirth ve Gradius ReBirth olarak söylenildi. Bir de, ismi bilinmeyen 4. bir oyun daha söz konusu. Her ne kadar Nintendo şirketi, birtakım sebeplerden dolayı ülkemizde pek bir yeri olmasa da, Konami ekibinin, gençlik yıllarımızı güzelleştiren oyunlara değer verdiğini görmek, bizleri fazlasıyla mutlu edecektir.

Fakat, yine de durum söylediğimiz gibi, sadece bir söylentiden oluşuyor. Yani, siz yine de umutlarınızı çok da yükseklerde tutmayın, zira hala Konami tarafından resmi bir açıklama gelmiş değil. Eğer olur da, söylenti bir anda gerçekliğe dönüşecek olursa, kesinlikle elimizdeki Nintendo Switch konsolu ile bu yapımları dört gözle bekliyor olacağız. Bizlere böylesine müthiş yapımlar sunulmuşken, tekrar el atmadan geçmek olmaz, öyle değil mi? Biz de tadını çıkarabileceğimiz günlerin hayallerini kuruyoruz artık.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın