Konami, çalışanlarını adeta bir mahkum gibi çalıştırıyor!

Konami, çalışanlarını adeta bir mahkum gibi çalıştırıyor!

Konami biz seni böyle bilmezdik. Neler oluyor?

Metal Gear, Silent Hill ve Pro Evolution Soccer serileri ile tanıdığımız ünlü oyun geliştirme ve yayınlama firması Konami hakkında bugün oldukça ilginç bilgiler ortaya çıktı. Nikkei tarafından yayımlanan bir rapora göre Konami, çalışanlarını adeta bir mahkum gibi çalıştırıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

1368922819211299942

Nikkei’nin bir raporu ile birlikte (Tıklayacaksınız, umarım Japonca biliyorsunuzdur.) oldukça popüler olan Konami’nin çalışanlarına oldukça kötü davrandığı ortaya çıktı. Metal Gear, Silent Hill, Pro Evolution Soccer ve Dragon Collection oyunları ile bildiğimiz Konami hakkında çıkan raporlara siz de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

  • Geçtiğimiz sene de ortaya çıkan bir iddiaya göre Konami’nin çoğu departmanında internet bağlantısı bulunmuyor. Çalışanlar sadece ofis içi mesajlaşma yapabilecekleri bir bağlantıya sahip.
  • Konami’de çalışan tüm insanlar yemeğe çıktıkları zaman ofise giriş ve çıkışları bir kart ile takip ediliyor ve ofise geç giriş yapan tüm çalışanların isimleri teker teker tüm bina içerisinde anons ediliyor.
  • Konami ofis koridorlarında güvenlik kameraları bulunduruyor fakat bu kameraları genellikle çalışanlarını takip etmek için kullanıyor.
  • Konami’de çalışan çoğu insanın kendine ait bir şirket mail adresi bulunmuyor. Daha doğrusu bir mail adresleri bulunuyor fakat her ay değiştiriliyor. Sadece PR ve satış departmanında çalışan isimlerin mail adresleri kalıcı.
  • Konami çalışanlarını sadece oyun geliştirme konusunda değil, koruma veya temizlik görevlisi olarak da kullanıyor. Bu bilgi 2 sene önce eski bir Konami çalışanı tarafından da söylenmişti.

Tüm bunlar Konami hakkında bildiğimiz her şeyi tersine çıkarırken, oldukça ilginç bir bilgiyi de en sona sakladık. Konami’den ayrılan bir çalışan Facebook üzerinden Konami’den ayrıldığını ve yeni işler aradığını belirtiyor. Bu eski çalışanın gönderisini ise Konami’de çalışan arkadaşları beğeniyor. Bu gönderiyi beğenen tüm Konami çalışanları ofis içerisindeki yerleri değiştiriliyor ve görevleri dağıtılıyor. Ne diyelim Konami, kanımızı dondurdun. 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.