Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 02.07.2021

Japon devi Konami, Bloober Team ile stratejik ortaklığını duyurdu. The Medium, Blair Witch ve Observer oyunlarıyla tanıdığımız geliştirici ekip, Konami ile birlikte yeni oyunlar ve devam niteliğinde oyunlar üzerine çalışacaklar. Haliyle Silent Hill için söylentiler dolaşmaya başladı.

Konami, Bloober Team ile stratejik ortaklığını duyurdu Silent Hill oyunu gelebilir mi?

Konami, birçok önemli projenin gelişimini teşvik etmek için diğer şirketlerle daha fazla anlaşma yapmaya devam edecek. Şirketin başkanı Hideki Hayakawa yaptığı açıklamada, ‘’Anlatmak istediğimiz şey, en son teknolojileri kullanarak benzersiz eğlence içeriği ve bunun keyfini çıkarmanın farklı yollarını sunmak. Dijital eğlence endüstrisinin iş ortamında önemli değişiklikler bekliyorlar. Yüksek kaliteli içerik oluşturmak için Bloober Team’in ve bizimkinin özelliklerini ve güçlü yanlarını birleştirmeyi umuyoruz.’’ dedi.

Bloober Team CEO’su Piotr Babieno’nun yaptığı açıklamada, “Bugün benim için tarihi bir gün ve birkaç yıllık çalışmamızın doruk noktası. Konami gibi büyük bir şirketin Bloober Team ile stratejik olarak işbirliği yapmaya karar vermesi, bizim de oyun alanında dünya liderlerine katıldığımız ve bu pazardaki lider oyuncular için eşit bir ortaklık kurduğumuz anlamına geliyor.” dedi.

Bloober Team, psikolojik korku video oyunlarının geliştirilmesinde uzun bir geçmişe sahip, bu da yeni bir Silent Hill oyunu geliştirmek için seçilen çalışma olabileceğinden şüphelenmemize neden oluyor. The Medium ve Silent Hill oyunlarının bestecisi Akira Yamaoka bu yılın başlarında yeni bir proje üzerinde çalıştığını söylemişti. Tüm bunlar göz önüne alındığında basit varsayımlardan ibaret olduğunu belirtmekte fayda var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.