Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 07.06.2021

Electronic Arts şirketinin açıklamasına göre, Knockout City oyununun oyuncu sayısı beş milyonu geçti. Velan Studios tarafından geliştirilen oyun 21 Mayıs 2021 tarihinde piyasaya sürülmüştü. Henüz çıkışının üzerinden bir ay bile geçmemişken oyunu oynayan oyuncu sayısı beş milyonu geçerek beklenmedik bir başarı elde etti. İsminden bahsettirmeye başlayan oyun, PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X platformlarında oynanabilir.

Knockout City oyununun oyuncu sayısı beklenenden hızlı bir şekilde beş milyonu geçti

Knockout City gerçekten göz ardı edilemeyecek bir başarıya imza attı ve bu başarısını geliştirmeye devam ediyor. Peki, oyun bu başarıyı nasıl elde etti? Kesinlikle günümüzün en popüler oyun konsollarından çoğuna çıkmasının bu duruma faydası var. Aynı zamanda oyunu, bütün platformlarda yirmi beşinci seviyeye ulaşana kadar bedava oynayabiliyorsunuz. Bunun yanında EA Play ve Xbox Game Pass Ultimate üyeleri oyunun tamamını bedava oynayabiliyor. Electronic Arts şirketinin bu başarılı pazarlama taktiğine rağmen, bu başarının en büyük sorumlusu muhtemelen oyunun oynanışı.

Oyunun ana fikri bildiğimiz yakan top oyunu. Basitçe, rakiplerimizi toplarla vurmaya çalışırken rakiplerimizin de bize aynı şeyi yapmasından kaçınmaya çalışıyoruz. Ek olarak bu oyunda, birbirleriyle birleştirerek çeşitli varyasyonlar yaratabildiğimiz özel atış türleri var. Bunun yanında, mesela, rakibimizi vurduğumuzda onu topun içine hapsedebileceğimiz farklı farklı toplar da oyunda mevcut. Yine de oyuncular tarafından en sevilen oynanış özelliği, oynanıştaki hız gibi görünüyor. Oyunun her maçı yaklaşık on dakika sürüyor yani kısa bir sürede fazla oyun oynayabiliyorsunuz. Bunun yanında maçların içindeki oynanış da son derece hızlı. Çoğu durumda bir eylemi yapmadan sadece bir saniye önce karar vermeniz gerekebiliyor. Bütün bunlara rağmen oynanış, kolayca kavrayabileceğiniz oldukça basit mekaniklerden oluşuyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.