Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 29.07.2021

SSD yani (Solid-state drive) artık günümüz bilgisayarları için zorunlu olabilecek seviyeye yükselen teknoloji harikası ürünlerdir. HDD’lerden farklı olarak bilgiyi kopyalamak veya erişmek yerine bir disk döndürmek yerine SSD’ler bilgileri çiplerine kopyalarlar. Doğal olarak bir disk döndürme işllemi gerçekleşmediği için yapılan işlemler çok daha hızlı sürer ve bize zaman kazandırıyor.

SSD’ler şuan oyuncular ve yavaş yavaş sıradan bilgisayar kullanıcıları için aşırı önem arz ediyor. SATA III, PCIe, M.2, NVMe olarak dörde ayrılan günümüz SSD’leri HDD ile karşılaştırılmayacak kadar hızlı bir şekilde veri okuyor ve yazıyor, mimari olarak aşırı küçük olduğu için yer kaplama sorunu yaşanmıyor, daha uzun ömürlü çalışıyor ve oyuncular için en önemli tercih sebebi olan oyunlarda gördüğümüz bekleme sürelerini minimum seviyeye indiriyor. Geçtiğimiz 5-6 yıl gibi bir sürede SSD’ler kendini muazzam seviyede geliştirmeye başladı ve gelişmeye devam ediyor. Artık SSD’ler oyuncular için RAM, işlemci veya bir ekran kartı kadar önemli olmaya başladı. Bu önemi farkında olan KIOXIA da biz oyuncular için yeni SSD’lerini tanıttı. Detaylar haberimizde.

EXCERIA PRO serisi tamamen oyuncular ve profesyoneller için geliştirildi.

KIOXIA, yeni nesil ve Mainstream bilgisayarlar için son teknoloji SSD’lerini tanıttı. Bellek markası dünyanın ileri gelen markalarından olan KIOXIA, 2021’in dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan iki yeni katı hal sürücüsü yani SSD serisini bugün bizlere tanıttı. EXCERIA PRO ve EXCERIA G2 olarak isimlendirilen bu iki sürücü serisi, günümüz oyun tutkunları ve kendine özel toplanan PC’ler için üst düzey mühendislik çalışmaları ile üretildi. Üretilen bu son teknoloji SSD’ler, 30 Temmuz ve 2 Ağustos tarihleri arasında Şanghay’da yapılacak olan Çin Dijital Eğlence Fuarı ve Konferansı’nda (ChinaJoy) sergisinde yer alacak, insanlar yakından inceleme fırsatı elde edecek.

Meraklıları için SSD’lerin detaylarından bahsedersek, yeni nesil “PCIe Gen4x4” arabirimini kullanan EXCERIA PRO serisi, güçlü donanımlara sahip, üst düzey bilgisayarlar için tasarlandı ve geliştirildi. Bu yepyeni seri, yayıncılar, içerik üreticileri, oyuncular ve profesyoneller için yüksek performansa sahip depolama deneyimi sunacak. Aynı anda tanıtılmış olan yükseltilmiş performans ve kapasite ile güçlendirilmiş mainstream bilgisayarlar odaklı EXCERIA G2 serisi ise uygun fiyat arayan kullanıcılar için özel dizayn edildi. Ürün,  2.000 MB/sn’nin üzerinde sıralı performans ve 2 TB’a kadar kapasite desteği sunacak. İki SSD serisi de M.2 2280 tipi tek taraflı şekilde dizayn edildiği için hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlar için kullanılabilecek bir seçenek olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.