Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 22.02.2018

Yılın sürprizlerinden birisi mi geliyor diye, merak ediyoruz. Video oyunu basını tarafından aldığı puanlarla, vasatın biraz üstünde ortalama puanlar elde eden Kingdom Come: Deliverance, kısa sürede yakaladığı satış rakamlarıyla şaşırtmaya devam ediyor. Açık dünya rol yapma oyunu Kingdom Come Deliverance; piyasaya sürüldüğü PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarının toplamındaki satış rakamlarıyla, bir kilometre taşını daha aşmış durumda. Ayrıca oyun bu kilometre taşına, çıkışının üstünden henüz iki hafta geçmeden ulaşmayı başardı.

Kingdom Come Deliverance

Kilometre taşı diye bahsettiğimiz noktayı, aşağı yukarı anlamışsınızdır. Çek oyun ekibi Warhorse Studios tarafından, oyunun tüm platformlarda 1 milyon adet satış rakamına ulaştığı açıklandı. Oyunun toplam satış haberi ilk önce Çek oyun sitesi Lupa tarafından bildirildi. Bu bildiriden kısa süre sonra Kingdom Come: Deliverance geliştirici ekibi tarafından, Twitter üzerinden onaylandı.

Video oyunu basını tarafından takdir görmeyip, oyuncuların ilgisini çekmesinin çeşitli nedenleri olabilir. Bu nedenlerden ilkinin, oyuna gelen ilk gün yaması olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği üzere incelemesi yapılacak oyunlar genellikle, oyun basınına önceden ulaştırılır. Oyunun incelemeleri yapıldıktan sonra yayımlanan, 25 GB’lık ilk gün yaması, oyunun pek çok sorununu çözüyordu. Ayrıca oyunun oynanabilirliğinin, diğer rol yapma oyunlarına göre oyuncuyu biraz zorlaması da verilen puanları etkilediği söyleniyor. Tüm bu eleştirilere rağmen oyun, henüz çıkışının üstünden ki hafta geçmeden 1 milyon adet sarış gerçekleştirdi.

Bize sorarsanız, oyunun başarısını, büyük beğeni kazanan iki oyunla benzer türlerde olmasına bağlayabiliriz. Bu iki oyundan bir tanesi, neredeyse her platforma çıkışını gerçekleştiren ve çok sevilen The Elder Scrolls V: Skyrim, diğeri ise topladığı ödüllerle unutulmazlar arasına giren The Witcher 3: Wild Hunt oyunudur. Saydığımız iki oyunun da henüz yeni sürümlerinin çıkmasına dair bir duyuru bulunmuyor. Dolayısıyla oyuncular, güzel grafiklere sahip, açık dünyada geçen ve yakın dövüş savaşları gerçekleştirebilecekleri Kingdom Come Deliverance oyununu alternatif olarak görüyor olabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.