Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Aleyna Nur YILDIRIM, Editör Yazım tarihi: 23.02.2018

Orta Çağlarda şimdiye kadar pek çok role büründük. Kimi zaman kılıcı ile etrafta korkular salan bir koruyucu, kimi zaman ise fantastik bir dünyada bir elimizde büyü, bir elimizde silahımız ile maceradan maceraya atlayan bir savaşçı olduk. Son dönemlerde hikaye bazlı oyunlar yavaş yavaş yerlerini çok oyunculu oyunlara bırakırken, hikayesiyle bizleri bambaşka evrenlere sürükleyecek oyunlara olan özlemimiz giderek artmaktaydı. Mount & Blade II: Bannerlord’un duyurulmasından sonra, bekleyiş ile birlikte içimizde büyük bir boşluk oluşmaya başladı.Bu boşluk nasıl dolacak derken de Kingdom Come: Deliverance çıkageldi.

Kingdom Come: Deliverance, içerisinde gerçek hayattan izler bulunduruyor

Gerçekçi grafikleri ile büyüleyen, oldukça yavaş ilerleyen bir anlatıma sahip olan Kingdom Come: Deliverance, bizleri yaptırmış olduğu seçimler ile kendi kaderimizi belirlemeye davet ediyor. Hiçbir özelliği olmayan, sıradan bir karaktere büründüğümüz oyunda, ailesine yardım eden Henry isimli halktan bir insanı canlandırıyoruz. Sonradan gelişen bir olay ile Henry,  öğrenme serüveniyle birlikte macerasına da başlıyor. Karakterimizi geliştirerek gezmiş olduğumuz açık dünyada sunulmuş olan gerekçilik ile birlikte hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Geçtiği döneme, The Witcher ve The Legend of Zelda oyunlarına ufak göndermelerde bulunan oyunda, gerçek hayattan alınan birçok kale ve evde içerisinde bulunuyor. xXEdgy13YrOldXx adlı Reddit kullanıcısı geçtiğimiz günlerde bir fotoğraf yayımlayarak, oyunun içerisindeki ve gerçek hayattaki bazı kale ve evleri karşılaştırdı. Yapılan karşılaştırmaya baktığımızda, yapımcı ekip Warhorse Studios, oldukça başarılı bir şekilde yapıları oyunun içerisinde modellemeyi başarmış.

Modelleme ve gerçekçi grafiğindeki başarının yanı sıra satış rakamlarındaki başarı da oldukça dikkat çekici durumda.Gelecek olan Game of Thrones modu ile başarısını daha da arttıracak Kingdom Come: Deliverance, kendine ait olan küçük hayran kitlesini büyütmeye devam ediyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.