Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 19.02.2018

Çıkışından önce yayımlanan görselleriyle pek çok kişinin hayranlıkla karşıladığı Kingdom Come: Deliverance için bir grafik düşürmesi yapıldığı iddia edildi. Oyunun kapalı beta sürümüyle, çıkış sürümünü karşılaştıran bir kullanıcı tarafından paylaşılan resimlerde büyük farklılıklar görünüyor. Haberimizin en alt kısmında bu görselleri inceleyebilirsiniz ama önce görsellerin alındığı noktalarla ilgili bazı bilgilendirmeler yapmamız gerekiyor.

Kingdom Come: Deliverance oyununun grafikleri düşürüldü mü?

Bahsettiğimiz gibi, bir kullanıcı tarafından oyunun kapalı beta sürümü ve çıkış sürümü arasındaki farklılıklar karşılaştırıldı. Bu karşılaştırmalar yapılırken görsellerin, oyundaki aynı hava koşulları ve haritadaki aynı noktalardan alınmasına özen gösterildi. Ayrıca görseller alınırken Kingdom Come: Deliverance, her iki sürüm için de ultra yüksek grafik ayarlarındaydı. Görsellere bakıldığında aradaki farklılıklar açık bir biçimde gözlenebiliyor. Özellikle iki sürüm arasındaki ışıklandırma detaylarının büyük bir değişime uğradığını söyleyebiliriz. Bu görsellerin kaydedildiği yerlerin aynı noktalar olduğunu kabul edersek, bitki örtüsünün de oyunun çıkış sürümünde değiştirildiği anlaşılıyor.

Grafiklerde ve bitki örtüsünde uygulanan grafik düşürme işleminin, muhtemelen oyunun akışını hızlandırmak için yapıldığını söyleyebiliriz. Tabii böyle bir grafiksel düşürme yapılacağı, geliştirici ekip tarafından bildirilmesi gerekiyordu. Vaat edilenle sunulan arasında, özellikle aynı ultra yüksek grafik ayarlarında böylesine bir değişimin yaşanması yanıltıcı etki bırakacaktır. Oldukça yüksek boyutlu bir ilk gün yaması alan Kingdom Come: Deliverance için yeni yamalar da kuşkusuz gelecektir. Yamalar ile ne kadar düzeltilirse düzeltilsin, beta ve çıkış sürümleri arasında, aynı grafik ayarlarında, böylesine büyük farklılıkların olması pek normal değil.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.