Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 20.02.2018

PlayStation 4 ve Xbox One için 180 TL, PC için de 90 TL fiyat etiketi ile piyasaya sürülen Kingdom Come: Deliverance, bir hatalı fiyatlandırma sayesinde PlayStation Store üzerinde sadece 19 kuruşa düştü. Bu fiyat hatası Endonezya temelli PlayStation Store üzerinde şu an yaşanıyor. Şu an yanlışlıkla 680 RP, yani 5 Cent, yani 19 Kuruş, fiyat etiketi ile satılmakta olan Kingdom Come Deliverance oyununu sizler de bir Endonezya temelli PlayStation Network hesabı açarak alabilirsiniz. Yalnız elinizi çabuk tutmanızı öneriyoruz. Bahsettiğimiz fiyat hatası, biz bu haberi yazarken devam ediyor ama Sony belki de dakikalar içerisinde bu hatayı düzeltebilir.

Kingdom Come Deliverance, PlayStation Store üzerinde sadece 19 kuruş

Eğer bahsettiğimiz oyunun Endonezya sayfasına ulaşabilmek istiyorsanız, buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Yalnız tekrar söyleyelim, bu sayfadan alışveriş yapabilmek için Endonezya temelli bir PlayStation Network hesabınız olmalı ve o hesap ile PlayStation Store sayfasına giriş yapmalısınız. Eğer Endonezya üzerinden giriş yaptığınıza rağmen bilgisayar üzerindeki sayfada Türkiye temelli PlayStation Store görüyorsanız, konsoldan hesabınıza girerek Endonezya temelli sayfayı görebilirsiniz. İnternet sitesi sizin direkt IP adresini alıyor, bu yüzden Türkiye görmeye devam ediyor olabilirsiniz.

Kingdom Come: Deliverance oyununun başına gelen daha önce Knack 2 oyununun başına da gelmişti. Eğer yanlış hatırlamıyorsak, yine Endonezya üzerinde Knack 2 tamamen ücretsiz olarak satılmıştı. Bakalım Kingdom Come Deliverance ardından daha kaç oyunun başına bu fiyatlandırma hatası gelecek? Merakla bekliyor olacağız.

Güncelleme

PlayStation Store üzerindeki oyunun fiyatı 680 RP’den 680,000 RP’ye değiştirildi. Böylece oyunun Türk oyunculara göre olan fiyatı da 19 kuruştan 190 liraya yükselti. Anlaşılan o ki PlayStation Store yetkilileri, oyunun fiyatını girerken üç tane sıfırı eklemeyi unutmuş, o yüzden böyle bir olay yaşanmış.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.