Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.06.2020

Ken Levine, bir Gamelab Live programı esnasında kendisine BioShock evrenine dönüp dönmeyeceği ile ilgili bir soru yöneltildiğinde, cevabı olumsuz oldu. Fakat her ne kadar bir BioShock olmasa da, fena bir şeyler üzerinde çalıştığından bahsetti.

Ken Levine BioShock dışında bir şeylerle uğraşıyor

Geçtiğimiz sene, 2K Games ekibi tarafından yeni bir BioShock oyunu üzerinde çalışıldığı hakkında bilgi verilmişti. Fakat bu çalışmalarda Ken Levine yer almıyor. Ken Levine, “Sanırım yeni bir oyun olacağını duyurdular ama ben, kendi işlerim üzerinde çalışıyorum.” dedi. Ardından ise, “Sanırım, bu konuda söylemek istediklerimi söyledim, bu yüzden biraz farklı bir şey yapmak istedim.” diye ekledi.

Ken Levine, BioShock ve BioShock Infinite oyunlarının arkasında bulunan Irrational Games’i 2014 yılında kapattı. Bunu da, Ghost Story Games adında daha küçük bir stüdyo yapmak için gerçekleştirdi. Son 6 yıldır, Ghost Story Games’in ne yaptığı hakkında pek bir şey söylenmiyor. Bu yüzden, her geçen gün bilinmezliğinin yarattığı etki ile daha fazla merak ediliyor.

2015 yılında Ken Levine, gelecek oyunlarının bir birinci şahıs bilim kurgu oyunu olduğundan bahsetti bir Twitter gönderisinde. Dahası, EGX Rezze 2017 esnasında da, Middle-earth Shadow of Mordor’un Nemesis sisteminden esinlenilmiş bir sistem kullanacaklarından bahsetti.

Gamelab etkinliği esnasında ise, “Yeni oyun hakkında bir bilgi veremem ama içerisinde fena şeyler dönüyor.” diye bir yorum yaptı. Ardından da, “Sanırım ‘bu biraz çılgınca geliyor’ diyenlere sahip değilseniz, kenara yeterince yaklaşmadınız demektir.” dedi. Sonrasında, “Çünkü harika şeyler, “Zirve”‘nin ve, “Fena değil.”‘in kenarında yer alıyor ve bazen o noktayı geçip aşırı ve saçma bir şey yapmanız, sonra da geri çekmeniz gerekiyor.” dedi.

Son olarak, “Ama aşırı ve gülünç olanlara gitmezseniz, bu sınırın nerede olduğunu asla bilemezsiniz… Bu, bazen ofise gitmeniz, insanlara bir şeyler söylemeniz ve onların size bir deliymişsiniz gibi bakması ve sonra bunu gerçekten başarabileceğiniz bir şeye geri getirmeniz demek oluyor.” dedi.

Açıkçası, Ken Levine bir BioShock olmasa da iyi bir şeyler üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Fakat her ne kadar bol bol merak ediyor olsak da, pek bir bilgi verilmiyor. Bu yüzden de, birçok konuda olduğu gibi tek yapmamız gereken şey beklemek oluyor. Sabretmeye devam…

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.