Kazuo Hirai Sony şirketinden emekli oluyor

Kazuo Hirai Sony şirketinden emekli oluyor

Kazuo Hirai, 35 yılını verdiği firmadan ayrılıyor.

Kazuo Hirai, Sony firmasına 1984 yılında katılmıştı. Firmaya yüksek derecede katkı sağlamış ve çabaları sonucunda 2012 yılının Nisan aylarında CEO olarak atanmıştı. Geçtiğimiz yıl ise bu koltuğu Kenichori Yoshida’ya bırakmıştı. Bu kez ise Sony şirketinin yönetim kurulu başkanı görevini de bırakacak ve neredeyse tamamen 35 yıllık macerasına nokta koyacak. Neredeyse dedik, çünkü yönetimden gelen talep üzerine Kazuo Hirai, kıdemli danışmanlık görevini üstlenecek. Her ne kadar emekli olsa da bağlarını tamamen koparmıyor. Konu ile ilgili olarak hem Kazuo Hirai, hem de Kenichori Yoshida birtakım açıklamalarda bulundu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Kazuo Hirai ile Sony serüveni yakında sona eriyor

Kazuo Hirai emekliliği ile ilgili, “CEO’luk görevini Kenichori Yoshida’ya devretmemin ardından Sony’nin yönetim kurulu başkanı olarak yönetime destek vermek için oldukça uygun bir fırsat buldum. Sony adı altında varlık gösteren herkesin, Kenichori Yoshida’nın güçlü liderliği altında bir araya geleceğine ve şirketin geleceğini daha parlak bir hale getireceğine eminim. Bu sebeple 35 yılımı verdiğim Sony şirketinden emekli oluyorum. Bu yolculuğumda bana destek olan herkese teşekkür ederim.” şeklinde duygusal bir açıklamada bulundu.

Kenichori Yoshida ise, “Kazuo Hirai ile 2013’ün Aralık ayından itibaren birlikte yönetimde çalışıyoruz. Başkanlığı ve yönetim kurul üyeliğini bırakacak olsa da kıdemli danışmanlık sıfatı ile, Sony yönetimine üst düzeyde yardım etmeye devam edecek.” dedi. Kazuo Hirai’nin emekliliğinin, Sony’nin zararına olacağına hiç şüphe yok. Ancak onun kadar tecrübeli olan Kenichori Yoshida, yokluğunu aratmayacaktır. Kazuo Hirai, 18 Haziran 2019 tarihinde başkanlık görevini bırakacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.