Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 30.05.2016

Hollanda Ulusal Polis Teşkilatı, yasaklanan hava bölgelerine izinsiz giren drone cihazlarını düşürmek için kartalları eğitmeye başladı. Halihazırda farklı drone cihazları ile bu yasaklı bölgelerin güvenliği sağlanmış olsa da, görülen o ki Hollanda için bu güvenlik pek de yeterli olmuyor. GFA firması ile anlaşarak kartalları eğitmeye başlayan Hollanda Ulusal Polis Teşkilatı, bu konu hakkında bir video bile yayımladı.

Drone cihazlarının artık kişisel olarak da satın alınmasının üstüne böyle bir uygulamaya başvuran Hollanda Ulusal Polis Teşkilatı, videodan da görebileceğimiz gibi oldukça başarılı olacağa benziyor. Çünkü bu cihazlarla kimyasal maddeler, bombalar gibi tehlikeli her şey çok rahat bir şekilde taşınabiliyor. Dünya üzerindeki diğer ülkeler bu tür cihazları devre dışı bırakmak için sinyal kesiciler veya şok cihazları kullanırken, Hollanda’dan gelen bu yöntem bizlere göre çok daha kullanışlı. Çünkü kartallar bu cihazları herhangi bir şekilde zarar vermeden güvenli bölgelere götürebiliyor. Fakat sinyal kesici gibi diğer yöntemlerde cihazlar direkt olarak düşüyor ve yine etrafına zarar verebiliyor.

eagle-660x450

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.