Kalypso Media, Commandos serisi hakkındaki planlarını paylaştı

Kalypso Media, Commandos serisi hakkındaki planlarını paylaştı

Yapılan açıklamalar, serinin geleceği hakkında oyuncuları hem sevindirdi hem endişelendirdi.

Kalypso Media, Pyro Studios’u Commandos ile birlikte satın aldığından beri seriye neler olacak sorusu herkesin kafasını kurcalamaya başlamıştı. Soru ve sorunların artmasıyla birlikte Kalypso Media, serinin geleceği hakkında açıklamalarda bulundu ve planlarını oyuncularla paylaştı. Bilgisayar kullanıcılarının favori oyunu Commandos, 1998 yıllında çıkış yapmış ve ardından devasa bir seri halini almıştı. Şu an ise bu açıklamalar gelene kadar seri, piyasada pek aktif rol oynamıyordu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Kalypso Media, Commandos serisi hakkındaki planlarını paylaştı

Kalypso Media, Commandos serisi hakkındaki planlarını paylaştı

Kalypso Media kurucusu ve global müdürü Simon Hellwing, “Pyro Studios ekibinin çalışma hayatları boyunca yaptığı işlere, başarılarına ve yarattıklarına büyük saygı duyuyoruz. Bu nedenle dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için bu sevilen oyun serisini yeniden canlandırmak istiyoruz ve bu sorumluluğu kendimizde görüyoruz. Elbette, bu bahsettiğimiz sorumluluk tüm platformlar için tamamen yeni oyunların geliştirilmesini aynı zaman da güncel teknolojik imkanları kullanarak serinin kapsamlı uyarlamalarını içerecektir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Simon Hellwing’in açıklamaları biz oyuncuları hem sevindirdi hem de korkuttu. Açıklamayı daha detaylı inceleyecek olursak, tamamen yeni oyunlar kısmından da anladığımız gibi yeniden yapımlarla değil sıfırdan yapılmış bir oyunla muhatap olacağız. Yeniden yapımlarla dolup taşan oyun pazarı ve hayranlar için oldukça iyi bir haber olsa da tüm platformlara çıkış yapmak istemeleri biraz endişe duyulmasına sebebiyet veriyor.

Bu endişenin iki sebebi var. Bunlardan ilki Commandos, bilgisayar odaklı bir gerçek zamanlı strateji olarak oyuncuların gönlünde taht kurmuştu. Konsollara gelmesi durumunda oynanış zarar görecek mi? Oyunun türü değişecek mi? Birçok çeşit soru ister istemez serinin hayranları tarafından soruluyor. İkinci endişe nedeni de şirket, tüm platformlar derken mobil cepheyi de kast etti mi, etmedi mi? Eğer akıllı telefonlar için oynaması ücretsiz bir oyun yapılırsa ve üstelik oyun içerisinde gerçek parayla oldukça güçleniyorsanız, serinin hayranları bundan hoşnut olmayacaktır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyunun konsollar veya akıllı telefonlar için akıbeti ne olacak şimdilik bilmiyoruz. Fakat Simon Hellwing, günümüz teknolojilerinin serinin gelecek oyunları için kullanacağının sözünü vermiş durumda. Eski oyunlar her ne kadar Steam’den erişilebilir de olsa günümüzdeki haliyle Commandos, nasıl olurdu bunun merakı içinde kalmadan edemiyoruz. 1998’den bu zamana ivmeli bir şekilde gelişen bilgisayar oyunculuğuyla birlikte serinin durumunun ne olacağını zaman gösterecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.