Kadınlar arasındaki yeni trend: Oyun konsoluyla spor yapmak

Kadınlar arasındaki yeni trend: Oyun konsoluyla spor yapmak

Günümüzde daha çok erkekler tarafından kullanıldığı düşünülen oyun konsolları artık kadınların da favori eğlencelerinden biri.

Özellikle spor-eğlence kategorisindeki oyunlar kadınların en çok tercih ettiği seçeneklerden. Kadınların en çok, hareketi algılayan cihazlarla oynanan spor oyunlarını satın aldıkları ve bu oyunların kadınlar arasında son günlerde çok popüler olduğu belirtildi. Satış verilerine göre, kayak, boks, tenis, golf ve bovling gibi oyunları içeren PS3 Sports Champions, kadınların en çok tercih ettiği oyun olma özelliğini taşıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

görsel-3Oyun konsolu piyasası artık sadece erkeklere hitap eden bir sektör olmaktan çıktı. Erkekler kadar kadınlar da artık oyun konsollarında oyun oynuyor ve tercihleriyle sektöre ışık tutuyorlar. Kadınların en çok tercih ettiği oyunların, hareketi algılayan cihazlarla, televizyon karşısında hareket ederek oynanan oyunlar olduğu vurgulandı. Özellikle farklı spor dallarında yarışılan oyunların kadınlar tarafından sıkça tercih edildiği ifade edildi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.