Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 30.03.2018

Frontier Developments tarafından PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan Jurassic World Evolution yeni gelişmeler ardı ardına geldi. Oyunun minimum sitem gereksinimlerini ve yeni görsellerini sizlerle paylaşmıştık. Şimdiyse oyunun ön siparişe açıldığı haberini veriyoruz. Oyunun ön siparişe açılmasıyla, fiyatları da belli oldu ve dijital satış siteleri için bir tanıtım videosu yayımlandı. Bununla da yetinmeyen geliştirici ekip, oyunla ilgili merak edilen pek çok hususa açıklık getirecek, 20 dakikanın üzerinde bir oynanış videosu paylaştı. Ayrıca oyunun konsollardaki kutulu sürümlerinin çıkışında gecikme yaşanacağı da verilen bilgiler arasında.

Jurassic World Evolution oynanış videosu, soru işaretlerini yanıtlıyor.

Ön siparişe açılan oyunun dijital satış fiyatlarının belli olduğunu belirtelim. Oyunun standart sürümü Steam platformunda 214 TL, PlayStation Store’da 177,99 TL ve Xbox Mağazasında 145 TL’den ön siparişe açıldı. Aynı platformlara bakıldığında oyunun Deluxe sürümünün de fiyatlarını görebiliyoruz. Buna göre Jurassic World Evolution: Deluxe Edition; Steam’de 233 TL, PlayStation Store’da 192,99 TL ve Xbox Mağazasında 162,50 TL’den dijital olarak satılacak. Oyunun dijital sürümlerinin açıklanan çıkış tarihi 12 Haziran 2018 iken, kutulu sürümü PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 3 Temmuz 2018 tarihinde raflardaki yerini alacak. Oyun için iki video yayımlandığından bahsetmiştik. İlkini hemen yazının altından izleyebilirsiniz.

Jurassic World Evolution için yayımlanan ve geliştiricilerin yorumlarını katarak gösterilen oynanış videosu ise bir hayli tatmin edici görüntüler sunuyor. Oyundaki harita detaylarının, aynı türdeki video oyunlarına nazaran hayli kaliteli olduğunu gözlemliyoruz. Bu oynanış videosunda oyunda neleri yapabileceğimizi aşağı yukarı görme imkanına sahip olduk. Oynanış videosu sayesinde; saha koşullarını değiştirme, haritaya su bölgesi ekleme, alandaki yükselti ayarları ve park alanında kullanacağımız engelleyici çitlerin nasıl yerleştirildiği hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz.

Ayrıca oynanış videosu vasıtasıyla değişen atmosfer koşullarını, dinozorların alanlarındaki eklemeleri görürken, etçil dinozorlar için sunulan koyunu gördüğünüzde biraz üzülebilirsiniz. Çoğu detayın sergilendiği görüntülerde, oyunun yalnızca uzaktan kontrol edilen bir simülasyon ve strateji oyunu olmadığını, farklı dinamiklerin kullanıldığını da görüyoruz. Bir dinozorun bayıltılması ve yer değiştirilmesi sırasında, nişancılık ve helikopter kullanma mekaniklerinin oyunda bulunduğu ve çok daha fazlasının yer alacağı öğreniliyor. Oyuna dair finansal hareketler ve ziyaretçilerin etkilerinin de gözlemlendiği oynanış videosunu, haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.