Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

İşte karşınızda Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+

İşte karşınızda Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+

Duyanlar, duymayanlara da duyursun efendim.

Samsung Galaxy S serisini duymayan, bilmeyen kalmamıştır muhtemelen. Her sene, bu telefon serisi için, yepyeni bir aile üyesi daha piyasaya sürülüyor. 2018 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirecek olan yeni Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+ da, şirket tarafından duyuruldu en sonunda. Yapılan duyuruya bakacak olursak da, yolda olan cihaz bayağı fazla yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Biz en iyisi sizleri, şirketin yolda olan cihazında bulunan yeni özellikler ile baş başa bırakalım.

İşte karşınızda Samsung Galaxy S9 ve S9+

İşte karşınızda Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+

Öncelikle, Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+ model telefonların özelliklerinden bahsedelim. Dış görünüş olarak, serinin önceki modeline göre pek de farklı bir tasarım ile karşımıza çıkmayacaklar. Ekranların Super AMOLED 5.8 ve 6.2 inç, 18.5:9 olması, serinin önceki modelinde de karşılaştığımız bir durumdu. Ayrıca, 4 GB RAM ile 64 GB depolama alanı seçeneği ve 6 GB RAM ile 128 GB depolama alanı seçeneklerinin sunulmuş olması da, bir önceki modelde karşılaşmış olduğumuz şeylerdi.

Cihazların kamera teknolojisinde önemli gelişmeler bulunuyor. Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+, f/1.5 ve f/2.4 olmak üzere bizleri 2 farklı seçenek ile karşılıyor. Seçeneklerden düşük numaralı olan, %28 daha fazla ışığa izin veriyor. Otomatik moda alarak, sistemin o anki ışığa göre en iyi seçeneği seçmesine izin verebiliyoruz. Fakat, aynı zamanda Pro moda alarak, kendi zevklerimize göre de istediğimiz şekilde ayarlamak gibi bir seçeneğimiz mevcut.

Samsung Galaxy S9+, bizlere çift lens özelliğini sunuyor. 2. lenste ise, sadece f/2.4 seçeneği bulunuyor. Ayrıca, çift lens teknolojisi sayesinde, yeni Live Focus isimli özelliği ile de karşılaşıyoruz. Bu özelliği, daha önceden de görmüştük aslında. Samsung Galaxy Note 8’de de Live Focus isimli bu özellik bulunuyor. Kendisi, Apple’daki Portre modu gibi işliyor. Yazılım teknolojisi kullanarak, fotoğraf üzerindeki odak noktası olan objenin olabildiğince keskin görünmesini sağlıyor.

İşte karşınızda Samsung Galaxy S9 ve S9+

Saniyede 960 kare çekebilen yavaş çekim modu da, bizlerle.

Ayrıca, saniyede 960 kare çekebilen yavaş çekim modu da bulunuyor. Duyurusu yapılan yeni telefonda bulunan yavaş çekim modu, aynı zamanda Hareket Yakalama özelliği ile de destekleniyor. Bu özellik ile, hareketleri takip ederek kaydın başlamasına yardımcı oluyor. Videoyu kaydettikten sonra, kullanıcıların 35 farklı müzik seçeneğinden birini seçerek, videonun arkasına yerleştirmek gibi bir seçeneği de bulunuyor. Ayrıca, kullanıcıların basit bir şekilde GIF hazırlayıp paylaşabilmeleri için de, birtakım özellikler bulunuyor.

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+ ile, AR Emoji diye bir şey daha karşımıza çıkıyor. Bu özellik, Apple’daki Animoji özelliğinin Samsung sürümü olarak da belirtilebilir. Sistem, ön ya da arka kameranızı kullanarak, yüzünüzün görüntüsünü kaydediyor. Ardından, fotoğrafı 2D olarak analiz ettikten sonra puanlıyor ve 3D karaktere dönüştürüyor. Bu karakterler, Snapchat’teki Bitmoji özelliğinde olduğu gibi, isteğe göre özelleştirilebilir.

AR Emojileri, videolarda kullanılabilir ve aynı zamanda, 18 özel GIF tepki etiketleri de yapabilirsiniz. Bunları da, WhatsApp, Facebook Messenger ve sık kullanılan diğer yazılımlarda kullanabilirsiniz. Karakterler, yüz ifadelerimizi taklit ediyor. Yani, göz kırptığımızda, başımızı salladığımızda, gülümsediğimizde ve diğer aklınıza gelebilecek şeyleri yaptığımızda, karakter ona göre şekil alıyor. Bu özellik ile, bizleri bayağı eğlenceli dakikalar bekliyor olacak görünüşe göre.

İşte karşınızda Samsung Galaxy S9 ve S9+

Yeni modellerde Bixby de bulunuyor.

Bixby de, Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+ modelleri ile karşımızda olacak. Bixby ile daha önce, yine Samsung Galaxy Note 8 üzerinde karşılaşmıştık aslında. Bixby, bizlere çok farklı ve faydalı özellikler sunan bir uygulama. Örneğin, yabancı bir yerdesiniz ve etrafınızdaki şeylerden pek bir şey anlamıyorsunuz. Bixby aracılığı ile, istediğiniz yazıyı internet üzerinden çevirebilirsiniz. Buna örnek olarak gösterebileceğimiz görseli de, haberimizin içerisinde bulabilirsiniz.

Telefon kilidinin açılması konusunda da, bizleri önemli özellikler bekliyor. Cihazın güvenlik sistemi olan Knox 3.1’in bir parçası olarak, cihazın güvenliği birkaç tık daha yukarıda. Bunu da, yüz ve iris taraması sayesinde gerçekleştiriyor tabii ki. Ayrıca, parmak izi okuma sistemi de, yine cihazın bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Güvenli Dosya isimli özelliği kullanırken, parmak iziniz ile bu özelliği destekleyebilirsiniz. Diyelim ki, telefonu işaret parmağınızın izi ile açıyorsunuz. Güvenli Dosya ise, hem işaret parmağınızla, hem de seçiminize göre farklı bir parmağınızın izi ile açılabiliyor.

İşte karşınızda Samsung Galaxy S9 ve S9+

Fiyatlar biraz can sıkıcı.

İşlemci konusunda da birtakım değişiklikler bulunuyor. Cihazların Çin ve Amerika sürümlerinin ikisi de, Qualcomm MSM8998 Snapdragon 845 SoC 8 çekirdekli işlemci bulunuyor. Cihazın Avrupa, Orta Asya ve Afrika sürümlerinde ise, Exynos 9810 8 çekirdekli işlemci bulunuyor olacak. Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+ model telefonlar, Android 8.0 sürümü ile çıkışını gerçekleştirecek. Yani, elimize gelen cihazda, hazır olarak Android’in son sürümü Oreo yüklü olacak.

Cihazlar için sunulan birtakım renk seçenekleri de mevcut. Coral Blue, Titanium Gray, Midnight Black ve yeni bir renk olan Lilac Purple renk seçenekleri, bize sunulacak olan seçenekler. Titanium Gray, ne yazık ki sadece Amerika’ya özel olacak. Fiyatlandırma konusunda ise, 720 dolar ile 840 dolar seçeneklerimiz bulunuyor olacak. Tabii, bu sadece cihazın Amerika fiyatlandırması. Cihazın her iki modeli da, 16 Mart 2018 tarihinde kullanıcılarla buluşacak. Ön siparişler ise, 2 Mart 2018 tarihinde mevcut olacak.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın