İptal edilen Star Wars: Battlefront 3, fanların elinde yeniden hayat buluyor!

İptal edilen Star Wars: Battlefront 3, fanların elinde yeniden hayat buluyor!

Oyunun yeni ismiyse Galaxy in Turmoil olarak belirlenmiş.

Geçtiğimiz yıllarda İngiliz, Free Radical firması tarafından hazırlanan ancak bitmek üzereyken iptal edilen Star Wars: Battlefront 3, Star Wars: Battlefront ismiyle DICE tarafından sıfırdan yapılmıştı. Aslında, ilk görüntüleri oyuncular tarafından oldukça beğenilen oyunun sevenleri, Frontwire Studios adı altında toplanarak iptal edilen oyunu yeniden yapmaya karar vermişler.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

galaxy in turmoil

Lisans problemleriyle karşılaşmamak için, daha önceki oyunda yapılan çalışmaları kullanmayan yapımcılar, Galaxy of Turmoil isimli oyunun yapımında, oldukça güzel gelişmeler kaydettiklerini belirtiyorlardı. Yakın zamanda yaptıkları açıklamada Valve şirketiyle oyunu Steam platformuna yayımlamak konusunda anlaştıklarını dile getirdiler. Üstelik tamamen ücretsiz bir şekilde yayımlanacak oyuna Steam üzerinden ulaşılabilecek.

Hiç bir şekilde bir platformdan (Kickstarter vs.) ya da şirketten destek almadıklarını belirten Frontwire Studios‘un hukuk departmanı yetkilileri, kendilerine güvendiklerini belirterek ücretsiz bir fan projesi olduğu için Disney ile Star Wars hakları konusunda problem yaşayacaklarını düşünmediklerini aktardılar. Ayrıca, oyunda Star Wars filminden karakterlerin ve isimlerin kullanılması sebebiyle Steam Greenlight‘a da başvurma hakları bulunmadığından bahseden yetkililer, oyunu Steam üzerinden doğrudan oynanmaya sunacaklarının üstüne bastılar. Bakalım beklenen oyunu geri getirmek için verilen bunca çabaya değecek mi?

Not: Verilen görsel stüdyo tarafından paylaşıldı, ancak oyun henüz Steam üzerinden yayımlanmadı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın