iPhone X, birçok performans testinde Samsung Galaxy S9 telefonunu geride bıraktı

iPhone X, birçok performans testinde Samsung Galaxy S9 telefonunu geride bıraktı

1000 Dolar ödedikten sonra zaten iPhone X daha başarılı olmalı idi.

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+ sonunda duyuruldu ve birçok farklı internet sitesinde bu telefonun performans testleri başladı. Bu testler gerçekleşirken, Samsung Galaxy S9 ile iPhone X telefonları da bol bol karşılaştırdı. Bu karşılaştırmalarda ise iPhone X, genelde performans olarak daha başarılı idi. Tabii iki telefon arasında büyük bir fiyat farkı bulunuyor. Apple ekibinin bu telefonu 1000 Dolar civarında satışa sunulmuştu. Yine de böyle bir performans farklılığını görmek birçok insanı şaşırttı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

iPhone X, birçok performans testinde Samsung Galaxy S9 telefonunu geride bıraktı

Yukarıdan da görebileceğiniz bu testlerde içerisinde Exynos 9810 bulunan Samsung Galaxy S9 telefonları test edildi ama şunu da unutmamak lazım, içerisinde Snapdragon 845 olan Samsung Galaxy S9 telefonları da piyasada olacak. Ayrıca gerçekleştirilen bu testler de AnTuTu, Geekbench 4 ve GFXBench aracılığı ile yapıldı. AnTuTu testlerinde Apple ekibinin akıllı telefonu 224538 skoruna ulaşırken, Samsung ekibinin yeni telefonu ise 241470 skoruna ulaşabildi. Tabii Samsung sadece AnTuTu testlerinde başarılı bir performans sergileyebildi.

GFXBench testleri sırasında Apple ekibinin iPhone X telefonu 58.75 skoruna ulaşırken, Samsung Galaxy S9 ne yazık ki 43 puanda kaldı. Sona kalan 2 adet Geekbench 4 testlerinde de Apple önde gelmeyi başardı. Testlerden bir tanesinde iPhone X, 4244 puana sahip olurken, diğer telefon da 3105 puanına sahip oldu. En son testte de puanlar 10401 ile 8750 şeklinde idi. Zaten bu testlerin detaylarına eğer dilerseniz hemen yukarıdaki görselden de göz atabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.