Türkiye

iPhone X’in maliyeti, satışa sunulan fiyatından bir hayli düşük

iPhone X’in maliyeti, satışa sunulan fiyatından bir hayli düşük

Çin'deki teknoloji şirketleri iPhone X'in her bileşeninin fiyatlarını açıkladı. Ortaya çıkan fark telefonun kendi fiyatından bir hayli düşük.

Apple, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen özel lansmanda iPhone 8, iPhone 8 Plus ve 10’uncu yılına özel iPhone X telefonunu tanıtmıştı. Lansmanın en merakla beklenen modeli kuşkusuz iPhone X’di. Apple, bu telefonu 999 dolardan satışa sunulacağını açıklamıştı. Bunun üzerine Çin’deki bazı şirketler modelin her bir bileşenin ne kadar maliyetli olduğunu ve iPhone X’in toplam maliyeti ile ne kadar farkı olduğunu araştırdı. Bileşenlerin maliyetleri ile telefonun satış fiyatı arasındaki fark küçümsenmeyecek kadar fazla.

iPhone X

Şirketlerin açıkladıkları fiyatlara göre iPhone X’in en pahalı bileşeni Samsung tarafından üretilen 5.8 “OLED panel. Fiyat, birim başına 80 dolar ve diğer herhangi bir bileşenden daha yüksek. Toshiba’dan satın alınan NAND 256 GB bellek ise 45 dolarlık bir fiyata sahip. Telefondaki 3 GB RAM ise sadece 24 dolar.

Apple’ın iPhone X ile beraber duyurduğu A11 Bionic yonga setinin fiyatı ise 26 dolar. Qualcomm tarafından sağlanan modem ise 18 dolar. Telefondaki 3D sensör ise 25 dolar ve ön panelde de 18 dolarlık bir sensör bulunuyor. Telefonun toplam üretim fiyatı 412,75 dolar ve satışa sunulan fiyatından yüzde 60 daha ucuz.  Telefonun ön siparişine 27 Ekim 2017‘de, genel satışı ise 3 Kasım 2017 tarihinde olacak.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın