Bu iPhone 8 konsept tasarımı, gerçek olabilecek kadar iyi duruyor

Bu iPhone 8 konsept tasarımı, gerçek olabilecek kadar iyi duruyor

Mantığa oldukça uygun bir şekilde tasarlanmış.

Tanıtılması planlanan ve yakın zamanda ortaya çıkacak olan ürünler ile ilgili, konsept tasarımları yapılması bir olmazsa olmazdır. Apple’ın tanıtacağı en yeni telefon olan iPhone 8, her geçen gün farklı bir konsept çalışmasıyla karşımıza çıkıyor. Bunlardan bazıları tasarımı yapanların hayalindeki telefon ve bazıları beklentiler olurken, gerçeğe oldukça yakın tasarımlar da karşımıza çıkıyor. Mantıklı denilebilecek ve üretilmesi mümkün bir konsept tasarımı daha bizler ile buluştu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

iPhone 8

Engadget tarafından internet alemi ile paylaşılan bu tasarımın, detaylı bir .CAD dosyası olduğu belirtiliyor. Bu dosyanın telefonun şasisinin üretimindeki final sürüm olduğu iddiaları, içimizde alevlenen heyecanı güçlendiriyor. Telefonun tamamlanmış tasarımı olma iddialarını karşılayacak kalitede bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki telefon Apple tarafından resmi olarak tanıtılmadıkça, kesin konuşmak mümkün değil. Dilerseniz görsellerden fark edebildiğimiz kadarıyla telefonu biraz inceleyelim. Dilerseniz aşağıdaki galerimizden görsellere göz atabilirsiniz.

Daha önceki çalışmalarda da gördüğümüz gibi, dikey konumlandırılmış kamera ilk anda göze çarpıyor. Çift kamera lensi, flaş ve mikrofon buradaki çıkıntıda yer alıyor. Telefonun arka tarafının ise tamamen camla kaplı olduğunu söylemek mümkün. Bunun yanı sıra, Samsung Galaxy S8’de gördüğümüz gibi kenarlarında çerçevesi olmayan bir ekran ve şaşırtıcı bir şekilde çift ön kamera bizleri bekliyor. Telefonun uzun ince bir yapıda olduğunu da ekleyelim. Ne dersiniz, sizce bu tasarım Apple’ın aklındaki iPhone 8 tasarımı olabilir mi?

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.