Türkiye

iPhone 6 sonunda bizlerle buluştu!

iPhone 6 sonunda bizlerle buluştu!

San Francisco‘da Büyük Gün!

Hepimizin beklediği gün geldi. Teknoloji pazarında saygın bir yeri olan köklü firmalardan Apple, yeni amiral gemisi olan iPhone 6’yı bizlerle buluşturdu. Teknolojinin kalbi San Francisco‘da, Türkiye saati ile 20:00’de başlayan etkinliğe, katılım her yıl ki gibi yoğun bir şekilde gerçekleşti.

İlk olarak kısa bir Apple tarihi ile alakalı bir video bizlerle buluşurken, Apple’ın değişiklik yapmaya odaklı olduğu mesajı verildi. Tüm videolardan sonra, sonunda yeni amiral gemisi kendini gösterdi. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus adında çıkacak iPhone 6 modelleri görsel olarak gösterildi.

iphon6

Çözünürlükleri; iPhone 6’nın ki 1334 x 750, iPhone 6 Plus’ın ise 1920 x 1080 olacağı belirtildi. Artık yatay kullanmak daha kullanışlı olduğu eklend. iPhone’un cam ön panelden, alüminyum arka parçadan ve paslanmaz çelikten oluştuğu açıklandı.

iphno6yatay

Klavyede kes, kopyala ve yapıştır düğmeleri de eklendi. Apple, “reachability” isminde yeni hareket ekledi. Giriş düğmesine çift dokunarak tüm ekranı aşağı kaydırmanıza ve üstteki düğmelere ulaşmanıza olanak tanınıyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın