Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ekrem Çukurca, Editör Yazım tarihi: 16.09.2015

Apple‘ın tablet, telefon ve müzik çalar ürünleri için geliştirdiği iOS mobil işletim sisteminin 9. sürümü için 9 Eylül tarihindeki lansmanda bugüne tarih verilmişti. iOS 9 güncellemesi akşam saatlerinde ülkemizde de kullanıma sunuldu.

ios-9-indir-yükleme-ve-güncelleme-nasil-yapilir.20150916112337

iOS 9 sürümü ile birlikte Siri akıllı asistan artık kullanıcıya ait mail ve dosyaları daha ayrıntılı inceleyerek gelen çağrı ve SMS‘lerin kime ait olduğunu bulabiliyor, maildeki ayrıntıları Hatırlatıcı uygulamasına kaydedebiliyor.

iPad cihazlarında artık ekranı ikiye bölerek iki ayrı uygulama üzerinde çalışabilmek mümkün. Yine batarya tasarruf modu ile ekstradan 3 saate kadar kullanım süresi elde edilebiliyor. Bunun yanında gelişmiş Spotlight araması, Haritalar hizmetine toplu taşıma güzergahları, Wallet sanal cüzdan uygulaması, News kişisel haber derleme uygulaması şeklinde pek çok yenilik yer alıyor.

iOS 9 güncellemesi iPhone 4S, iPad mini, iPad 2 ve iPod Touch 5 modellerinden başlayarak tüm iOS cihazlarına sunulacak. Güncelleme cihazdaki Ayarlar kısmından veya iTunes programı üzerinden kontrol edilebiliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.