Menü
https://leadergamer.com.tr/siyah-wii-amerikada-satista/

İnterneti Ortak Kullanmayın

Günümüz Teknolojisinde en yaygın bir şekilde kullanılan yerel ağ bağlantısının adı olan Wireless ( Kablosuz ) ortak kullanımını kapatmanın ipuçlarını yer vereceğiz. İnternet bağlanma yada […]


Günümüz Teknolojisinde en yaygın bir şekilde kullanılan yerel ağ bağlantısının adı olan Wireless ( Kablosuz ) ortak kullanımını kapatmanın ipuçlarını yer vereceğiz.

İnternet bağlanma yada internet girişlerine artık bir çok seçenek bulunmaktadır. Daha önceleri sadece kablolu bir bağlantı kurulurken şimdi kablosuz döneme geçilerek kablo derdiden kurtulup daha etkili bir çözüm yoluna geçildi.Fakat kablosuz internet bağlantılarını özellikle kullandığınız internet paket türlerinin sınırlı olması ve bu durumda kablosuz modeminde herhangi bir güvenlik olmadığı takdirde Faturalar canınızı sıkabilir.

Bu durumda yapmanız gereken adım çok basit,Modemle gelen Kullanım Rehberi ( Klavuz ) adı altında tanıtım kağıdı alıp admin paneline giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak için Boş internet sayfasına örneğin bazı admin giriş adresleri şu şekildedir;

192.168.1.1

10.0.0.2

Bu bölümlere giriş yaptığınızda yönetici sayfası genellikle türkçe olmaktadır.Bu durumda Kablosuz yada Yerel Alan WLAN seçenekleri bulunacaktır.Bu adımda şifre oluşturmanız yeterli olacaktır.

Gökhan GIRGIN Editör