Menü
https://leadergamer.com.tr/piyasaya-surulecek-oyunlar-18-eylul-2017/
Intel 18 Eylül 2017 10:47

Intel ekibinin yeni ana işlemcileri hakkında yepyeni bilgiler ortaya çıktı

Intel bu işlemcilerle direkt olarak AMD Ryzen 7 işlemcilerine rakip olmaya çalışıyor.


AMD oyuncuların karşısına Ryzen 7 işlemci serisi ile çıktı. Bu işlemci serisi, AMD ekibinin oyunculara verebileceği en iyi işlemciler şu an. Fakat Intel ekibinin bu işlemlerine net bir cevabı henüz ortaya yok. Bugün ise o rakip işlemciler ilk defa bir sızdırma ile göründü. Intel ekibinin Z390 temelli işlemcileri, 8 çekirdek desteği ile 2018 senesinin ikinci yarısında piyasaya sürülecek. Bu işlemci serisinde iyileştirilmiş 10nm+, yeni Icelake mimarisi, 8 çekirdekli ana akım PC işlemci temeli, USB 3.1 Generation 2 ve daha fazlası bulunacak.

Intel ekibinin yeni ana işlemcileri hakkında yepyeni bilgiler ortaya çıktı

AMD ekibi Ryzen serisini duyurduğu günden beri Intel tarafı ciddi anlamda çalışmaya başladı. Bugüne kadar işlemci marketinde Intel tek başına hareket ediyordu. Zaten AMD tarafı da 10 senedir doğru düzgün para kazanamıyordu. Fakat Ryzen serisinin duyurulması ile birlikte hem AMD şirketinin stokları yükseldi, hem de Intel ciddi anlamda harekete geçti. Bu da işlemci piyasasında rekabet olduğunu gösterir. Bu rekabet de oyuncuların işine yarayacaktır. Kimse piyasada tek başına kalmış bir şirket istemez.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör