Menü
https://leadergamer.com.tr/assassins-creed-origins-xbox-one-x-2/
Intel Skylake-X Core i9 8 Ağustos 2017 10:28

Intel Skylake-X Core i9 işlemcilerin detayları belli oldu

Sadece Intel Skylake-X Core i9 değil, Intel Skylake-X Core i7 ve Intel Skylake-X Core i5 de var.


Intel tarafından geliştirilmiş olan en güçlü işlemciler olarak lanse edilen Intel Skylake-X Core serisi, Intel Skylake-X Core i9 işlemcileri başta olmak üzere resmi olarak duyuruldu ve bu işlemcilerin özellikleri de açıklandı. Intel sadece Intel Skylake-X Core i9 ailesinin değil, Intel Skylake-X Core i7 ve Intel Skylake-X Core i5 ailesinin detaylarını da vermekten çekinmedi. Yapılan açıklamalara göre ailenin en pahalı işlemcisi Intel Skylake-X Core i9-7980XE olacak. Bu işlemci, minimum 2.6 GHz, maksimum 4.4 GHz hızına ulaşabilecek ve 18 çekirdek, 36 iş parçacığı olacak. 24.75 MB kadar L3 Cache bulunduracak olan bu işlemci, 4 kanallı DDR4-2666 desteği sunacak, 165W elektrik tüketecek ve son olarak, 2000 Dolar fiyat etiketi ile satılmaya başlanacak.

Intel Skylake-X Core i9 işlemcilerin detayları belli oldu

Yeni Intel işlemcilerinin en ucuzu ise Intel Skylake-X Core i5 ailesinden gelecek. Bu işlemcinin adı Intel Skylake-X Core i5-7640X olacak. Bu işlemci, 4.0 GHz ile 4.2 GHz arasında bir performans sunacak. 4 çekirdek ve 4 iş parçacığı bulunduracak olan bu işlemci, 6 MB kadar da L3 Cache içerecek. Bahsettiğimiz bu işlemcinin fiyatı ise 242 Dolar olacak. Tabii bu fiyatlandırmalar yurt dışı için geçerli. Bu işlemciler ülkemize geldikleri zaman daha farklı bir fiyatlandırma ile karşılaşabiliriz. Ayrıca hemen yukarıdaki görselden de yeni Intel Skylake-X Core i9 ve diğer işlemci ailelerinin içerisindeki tüm işlemcilerin detaylarını görebilirsiniz. Biz, yazımızda sadece en pahalısına ve en ucuzuna yer vermeyi uygun gördük.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K Ultra HD televizyonlar yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız da var.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör