Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 29.07.2021

Oyunculuk son zamanlarda muazzam bir seviyede artmış iken, insanlar oyun oynamak istediği cihazın olabildiğinde küçük ve taşınabilir olmasını istiyor. Tamamen bunun için geliştirilmiş olan Intel NUC 11 Extreme Kit mini oyun bilgisayarı, çok az yer kaplarken tavizsiz bir performans sağlıyor. Nintendo Switch ve geçen hafta duyurulan Steam Deck gibi ürünler oyuncuların dikkatini çekiyor. Ek olarak mobil oyunculuk da bu sebep ile gittikçe büyümeye devam ediyor. Oyuncular artık masaüstü yerine laptop tercihine yavaşça geçiş yapıyor. Artık laptoplar neredeyse masaüstü kadar güçlü olmaya başladı. Bu da oyuncuları masaüstü yerine laptopa yönlendiriyor.

Peki nedir bu Intel NUC ?

Kod adı “Beast Canyon” olarak açıklanan ve şimdiye kadarki en yüksek performanslı olacak olan Intel NUC, oyuncuların benzersiz performans gereksinimlerine uygun yenilikçi masaüstü bilgisayarlar oluşturmak için birinci sınıf ve boyutu optimize edilmiş bir PC paketi sunarak, en yeni donanım bileşenlerini 8 litrelik olabildiğince küçük bir kasaya sığdırmayı başarıyor. Bunun yanında genelde çok daha büyük oyun platformlarında bulunan özelliklerle ile kıyaslanabilecek ve özelleştirilebilecek tasarım seçenekleri ile ön plana çıkıyor, oyuncularını dikkatini üstüne çekiyor.

Yenilik olarak ise oyunlar, yayın akışları ve kayıtlar için olağanüstü bir deneyim sağlamak üzere tasarlanmış son derece modüler bir masaüstü bilgisayar olan Intel® NUC 11 Extreme Kit’i  duyurdu. Intel NUC 11 Extreme Kit, en yeni 11. Nesil Intel® Core™ işlemcileri, tam boyutlu ayrı grafik kartları desteği ve eksiksiz olarak sunulan G/Ç bağlantı noktaları yelpazesi sayesinde yüksek performanslı oyun ve sürükleyici görseller sunuyor.

Özellikleri ne ?

  • Sekiz çekirdekli, 16 iş parçacıklı ve 5,0 GHz’e kadar frekansa sahip 11. Nesil Intel® Core™ i9 İşlemci (Intel 11. Nesil Intel® Core™ i7 işlemci seçeneği de mevcut)
  • İki Thunderbolt 4 bağlantı noktası, Intel Wi-Fi 6E, 2,5 gigabit Intel® Ethernet bağlantı noktası ve 650 watt’lık dahili güç kaynağı
  • Dört adet M.2 yuvası sayesinde tam boyutlu ayrık grafik kartı, 64 gigabayta kadar çift kanallı bellek ve büyük depolama seçenekleri ile özelleştirme imkanı
  • Yenilemeyi kolaylaştırmak için menteşeli şasi kapağı
  • Saatlerce süren oyun maratonları sırasında ortamı serin ve sessiz tutmak için üç adet büyük 92 mm fan
  • RGB şasi altı aydınlatması ve değiştirilebilir RGB ön logosu

Çıkış tarihi olarak yeni Intel NUC 11 Extreme Kitlerinin 2021’in üçüncü çeyreğinden itibaren kullanıma sunulması ve bu yılın sonuna kadar daha fazlasının sunulması bekleniyor. Fiyatlandırma olarak ise, Intel Core i7 ve Intel Core i9 kitleri için sırasıyla 1,150 ila 1,350 dolar arasında başlıyor. Türkiye için fiyatlar ise açıklanmadı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.