Intel HD Graphics 530 ile Destiny 2 oynamak

Intel HD Graphics 530 ile Destiny 2 oynamak

Hikaye biraz ilginç

Destiny 2 sayesinde PC oyuncuları ilk defa bir Destiny oyunu oynayabildi. Bazı oyuncular ise yine de bu oyunu oynayamadı çünkü bilgisayarlarının gücü yetmedi. Belki işlemciniz yetersiz kaldı, belki de ekran kartınız. Peki, ya aslında yeterli kaldıysa ve siz doğru ayarları bulamadıysanız? Eğer bir patatese işlemci takıp, o şekilde bu yazıyı okumuyorsanız, bizce Destiny 2 oynama şansınız bulunuyor. Çünkü bir PC oyuncusu, Intel HD Graphics 530 ile oyunu oynamayı başardı. Bu oyuncu, Intel HD Graphics 530 ile oyunu oynamayı başarmak ile kalmadı, kendisine 3 karakter açtı ve üçünü de 300 Power seviyesine çıkarttı. Yani bayağı bir süre oynadı.

Bir Reddit kullanıcıs olan Ballisticshark aslında oldukça güzel bir sisteme vardı. Kendisi, ekran kartı olarak Intel HD Graphics 530 değil, NVIDIA GeForce GTX 1080 kullanıyordu. İşlemcisi ise Intel Core i7-6700K idi. Fakat bu Reddit kullanıcısı Destiny 2 oyununu 4 saat oynadıktan sonra ekran kartı kullanılmaz hale geldi. NVIDIA GeForce GTX 1080 kartına elveda diyen bu Reddit kullanıcısı, oyun ile arasını çok soğutmadan, entegre ekran kartını kullanmaya başladı. En yüksek ayarlarda, belki 4K çözünürlükte, stabil FPS oranında Destiny 2 oynayan bu oyuncu, entegre ekran kartı ile tabii ki kaliteyi bayağı bir düşürmek zorunda kaldı.

Bahsettiğimiz Reddit kullanıcısı, oyunu oynayabilmek için öncelikle çözünürlüğü 720p yapıp, bu değeri de %45 kadar düşürdü. Tabii ki grafik ayarlarının hepsi en düşükte idi. Buna rağmen 30 FPS civarı bir performans alan Ballisticshark, 3 adet karakterini de 300 Power seviyesine çıkartmayı başarabildi. Hem de Intel HD Graphics 530 ile. Eğer dilerseniz haberimiz boyunca sizlere sunduğumuz GIF görüntülerine bakarak, bu oyuncunun neler çektiğini anlayabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın