Menü
https://leadergamer.com.tr/yeni-amd-radeon-vega-frontier-edition/
Intel Coffee Lake 3 Ağustos 2017 9:33

Eğer Intel Coffee Lake işlemci kullanacaksanız, yeni anakart almak zorundasınız

Intel bu şekilde yeni nesil Intel Coffee Lake işlemcilerini satabilecek mi acaba?


Yeni nesil Intel işlemcileri piyasaya çıkmaya hazırlanırken, birçok oyuncu da bu işlemciler için para ayırmaya başladılar. Fakat bu oyuncuların daha fazla para ayırması gerekebilir çünkü eğer Intel Coffee Lake işlemci kullanacaksanız, yeni anakart almak zorundasınız. Yeni Intel Coffee Lake işlemciler, LGA-1151 soket bulundurmalarına rağmen, Asrock isimli anakart üreticisine göre 200 serili anakartlar ile çalışmayacak. Bu durumda, birçok oyuncunun da anakartını değiştirmesi gerekecek bu işlemciler için. Tabii oyuncular bir anakart değişimine sıcak bakar mı, şu an bunu söylemek oldukça zor.

Eğer Intel Coffee Lake işlemci kullanacaksanız, yeni anakart almak zorundasınız

Intel Coffee Lake hakkında en son, “Intel ekibinin 8. nesil işlemci ailesi olmaya hazırlanan Coffee Lake temelli işlemcilerin, en önemlisi sızdırıldı. Intel Core i7-8700K ismini taşıyacak olan bu işlemci, sızdırılan bu bilgilerde, neredeyse tüm detaylarını, oyunculara verdi. Bu bilgilere göre Intel Core i7-8700K, 6 çekirdek olacak ve 12 Thread içerecek. Standart olarak 3.7 GHz hızında çalışabilecek olan bu işlemci, turbo modu ile 4.3 GHz değerine kadar yükselebilecek. Tabii bu değer, işlemciyi tek çekirdekte çalıştırırsanız ulaşılabilir olacak. Çift çekirdek modunda maksimum 4.2 GHz ve geri kalan tüm çekirdeklerin kullanımında da maksimum 4.0 GHz değeri ulaşılabilir olacak.” demiştik.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız da var.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör