Intel 9. nesil masaüstü işlemcilerinin çıkış tarihi belli oldu

Intel 9. nesil masaüstü işlemcilerinin çıkış tarihi belli oldu

Çıkış tarihi zannettiğinizden de yakın!

Bildiğiniz üzere, bir süre önce sizlerle Intel’in yeni 9. nesil işlemcilerini duyurduğunu anlatmış ve Intel 9. nesil işlemciler hakkında birtakım bililer paylaşmıştık. Şimdi ise, Intel 9. nesil işlemcilerin çıkış tarihi belli olmuş durumda. İşin daha da iyi kısmı ise, çıkış tarihi belli olan işlemciler, zannettiğinizden çok daha yakın bir tarihte kullanıcıların beğenisine çıkıyor. Bu yüzden, Intel 9. nesil işlemciler için ayırmış olduğunuz bütçeyi yavaş yavaş ortaya çıkarmaya başlamanızda fayda olduğunu belirtebiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Intel 9. nesil masaüstü işlemciler 19 Ekim 2018 tarihinde kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor

Intel ekibi tarafından verilen bilgilere göre, Intel tarafından beklenen 9. nesil masaüstü işlemciler 19 Ekim 2018 tarihinde kullanıcıların beğenisine sunulacak. Aslında, bu haberimizde sizlerle Intel 9. nesil masaüstü işlemcilerin performans analizlerini de paylaşmak isterdik fakat ne yazık ki Intel tarafından bu konudaki bilgiler paylaşılmadı henüz. Fakat verilen bilgilere göre Intel Core i9 9900K model işlemci, oyuncuların sahip olabileceği en hızlı satın alınabilir işlemci.

Intel Core i9-9900K, 8 adet çekirdeğe sahip olacak ve Hyper Threading özelliği sayesinde 16 adet de bağ desteği bulunacak. Ayrıca, Intel Core i9-9900K model işlemciğinin 16MB Cache belleği ve tek çekirdek turbo modunda 5.0 GHz saat hızına sahip olacak. Fakat, muhtemelen bizlerin satın alabileceği işlemci Intel Core i7-9700K olacak. Intel Core i7-9700K model işlemcinin ise 8 çekirdeği ve 8 bağı bulunacak. Açıkçası, böylesi performanslarda bu işlemci bizlere fazlası ile yeterli olacak gibi görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.