Intel ekibinin 8. nesil işlemlerinin performansları belli oldu

Intel ekibinin 8. nesil işlemlerinin performansları belli oldu

Küçümsenmeyecek gibi bir fark olacak arada.

Intel, 8. nesil işlemcileri için yeni bir basın bülteni yayımladı ve bu bültende, 8. nesil işlemciler ile 7. nesil işlemciler karşılaştırıldı. Yapılan bu karşılaştırmaya göre, çoklu iş parçacığı kullanan video oyunlarında, 8. nesil Intel işlemcileri, 7. nesil işlemcilerden %25 daha fazla performans sunacak. Tabii bu verdiğimiz veriler, 8. neslin masaüstü işlemcileri için geçerli. Duruma bir de örnek vermek gerekirse, Microsoft ekibinin Gears of War 4 oyunu Intel Core i7 8700K ile oynandığında, Intel Core i7 7700K ekran kartından %25 daha iyi performans verdi.

Intel ekibinin 8. nesil işlemlerinin performansları belli oldu

5 Ekim 2017 tarihinde piyasaya çıkacak olan bu yeni işlemcilerden olan i7 8700K, paylaşılan raporlara göre Gears of War 4 oyununda 195 FPS değerine kadar ulaşabiliyor. Tabii bu durum ekran kartınızın performansı ile de alakalı fakat Intel böyle bir veri paylaşmış, biz neden sizlere iletmeyelim?

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın